Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 10°C 1°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Mroźna noc w Polsce. W Katowicach -5 st. C

  26-04-2016 10:05 Ostrzeżenia IMGW w 13 województwach

  Mroźny kwiecień

  Kontakt 24 / Jaga_

  Za nami mroźna noc. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe. Alerty pierwszego stopnia obowiązywały niemal w całej Polsce. Lokalnie temperatura powietrza spadła do -5 st. C.

  W nocy w wielu miejscach temperatura spadła poniżej zera. IMGW ostrzegał przed przymrozkami, które występowały w nocy w całym kraju.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązywały w 13 województwach. W zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, świętokrzyskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim.

  Najchłodniej było Katowicach, gdzie termometry wskazywały -5 st. C. Zimno też było w Zakopanem i Jeleniej Górze. Tam temperatura spadła do -4 st. C. Na Kasprowym termometry wskazywały -10 st. C.

  Co oznacza ostrzeżenie

  Alert pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

  Mroź na Waszych zdjęciach

  Przymrozki wystąpiły w wielu miejscach w Polsce. Zdjęcia malowniczego szronu dostajemy od Was na skrzynkę Kontaktu 24.

  Mroźno było m.in. w okolicach Tucholi (woj. kujawsko-pomorskie), o czym informuje Reporter 24 MaReK100384. Także w Gdyni ujemna temperatura dała o sobie znać. "Tak jak zimą nie mieliśmy zbyt wiele okazji do skrobania szyb, tak w ciągu ostatnich 2 dni mogliśmy to zdecydowanie nadrobić" - podsumowuje kalwap100.

  Przymrozki pojawiły się też na południu. Jaga_ uwieczniła szron w Ornontowicach (woj. śląskie). "Mróz wszedł nawet na okna dachowe, szron przykrył trawniki, liście maliny i stół na świeżym powietrzu". Jak poinformował Casimirus, "przymrozek pomalował dachy samochodów" także w Olesznie (woj. dolnośląskie).

  U Was też był mróz? Czekamy na Wasze zdjęcia. Wysyłajcie je na Kontakt 24.

 • słaba temperatura
  hehe rzeczywiście mega temperatury -1 a ostrzeżenia jakby miało być -40 żenada .
  ~dzim /2016-04-26 06:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...