Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 9°C 1°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Rodzime stoki zaleje słońce. Ale wciąż będzie po czym szusować

  23-03-2015 19:03 Prognoza pogody dla narciarzy

  Słoneczna aura i stoki pokryte ratrakowanym śniegiem - czego chcieć więcej?

  Fot. sxc.hu | Film: TVN Meteo

  Warunki narciarskie w Polsce, za sprawą pogody, będzie można uznać za dobre. Słoneczna aura i czyste niebo będą świetnym pocieszeniem nawet dla tych narciarzy, którzy nie za bardzo będą mieli po czym szusować.

  Warunki narciarskie w ośrodku Czorsztyn Ski (7 st. C za dnia, 1 st. C w nocy) będą dość dobre. Stoki będą pokryte warstwą ratrakowanego śniegu, którego na górnej stacji "uzbiera się" 70 cm, a na dolnej 30 cm. Na to samo mogą liczyć narciarze w ośrodku Skipark Magura, gdzie na górnej stacji warstwa sięgnie 50 cm, a na dolnej 40 cm.

  Szusując w słońcu

  Warunki narciarskie m.in. w Istebnej, Szczyrku i Zakopanem także będą dość dobre. Na narciarzy wypoczywających w ośrodku Czyrna-Skolisko (8 st. C za dnia, 5 st. C w nocy) na górnej stacji czekać będzie 100-centymetrowa warstwa ratrakowanego śniegu i sięgająca 20 cm warstwa tego samego na stacji dolnej.

  Pogodny wypoczynek

  Miłośnicy zimowych sportów wypoczywający w ośrodkach m.in. w Szklarskiej Porębie czy w Karpaczu nie będą mieli powodów do niezadowolenia dzięki słonecznej aurze, jaka zdaniem synoptyków się utrzyma. Będzie też po czym szusować - w ośrodku w Świeradów Zdrój (8 st. C za dnia, 4 st. C w nocy) na górnej stacji czekać będzie 80-centymetrowa warstwa ratrakowanego śniegu i licząca go 20 cm warstwa na stacji dolnej.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...