Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 2°C 0°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Pechowo położony Mediolan cierpi na skutek powodzi

  17-11-2014 12:34 Zalało m.in. park, na ulicach pęka asfalt

  Powodzi na północy Włoch ciąg dalszy. W niedzielę w związku z intensywnymi opadami poszkodowani zostali mieszkańcy Mediolanu. Ich miasto leży w miejscu, które sprzyja zalaniom.

  Służby zarządzania kryzysowego w niedzielę wydały ostrzeżenie przed powodzią dla rejonów leżących od miasta Genua (północno-zachodnia część Włoch) aż po Wenecję (północno-wschodnia część kraju). Władze zamknęły niektóre mosty, a także drogi. Poproszono mieszkańców, żeby w miarę możliwości nie opuszczali swoich domów.

  Zalany Mediolan

  Zniszczenia po niedzielnych ulewach są poważne. W Mediolanie zalało m.in. park Lambro, a także stację kolejową Garibaldi. Na ulicach w dzielnicy Niguarda woda spowodowała uszkodzenia nawierzchni. Asfalt popękał i zapadł się.

  W całym mieście bez prądu zostało około 3000 rodzin. Miejskie służby robią wszystko, co w ich mocy, żeby przywrócić energię do domów. Ponadto trwają prace nad odprowadzaniem wody z zalanych terenów. 

  Poszkodowani mieszkańcy Mediolanu domagają się odszkodowań za wyrządzone przez żywioł szkody. Rząd póki co przeznaczył na ten cel dwa miliony euro.

  Złe położenie europejskiej stolicy mody

  Dlaczego Mediolan został tak mocno dotknięty powodzią? Władze tłumaczą, że miasto znajduje się w miejscu, do którego rzeką Pad spływa woda deszczowa, która spadła w całych północnych Włoszech. Ponadto powodzie w silnie zurbanizowanym mieście mogą spowodować większe szkody niż na pozostałych terenach.

  Ciężka sytuacja Włoch

  W wyniku ulewnych opadów deszczu na północy Włoch zginęły dwie osoby. Stało się to w Verese w Lombardii, gdzie zeszła lawina błotna. Potwierdzono również informację śmierć 21-letniej kobiety, której samochód został porwany przez silny nurt rzeki w miejscowości Alba w pobliżu prowincji Cuneo.

  Lokalne media podają, że najgorsza sytuacja powodziowa panuje w Ligurii. Prezydent tego regionu Claudio Burlando powiedział na konferencji w niedzielę 16 listopada, że szkody wyrządzone przez obfite opady szacuje się na ponad miliard euro.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...