Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 16°C 19°C 5°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: na termometrach nawet 27 stopni. Popada i miejscami zagrzmi

  08-09-2014 06:15 Biomet wszędzie niekorzystny

  Burze ominą tylko niewielki fragment polskiego nieba

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Nie wszystkim pogoda dopisze. Synoptycy zapowiadają, że niemal w całym kraju mogą pojawiać się przelotne deszcze i burze, a biomet stanie się niekorzystny. Pocieszeniem będą jednak wysokie temperatury. Słupki rtęci sięgną nawet do 27 st. C.

  Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

  W poniedziałek będzie dość ciepło - termometry wskażą od 22-23 st. C na północy Polski do około 24-26 st. C w pozostałych miejscowościach. Najcieplej będzie na południu, w Rzeszowie, gdzie termometry wskażą aż 27 st. C.

  Niestety w ciągu dnia tylko mieszkańcy wschodnich województw i części północno-zachodniej Polski będą zadowoleni z pogody. Nad Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim niebo będzie umiarkowanie zachmurzone. Pogodnie w poniedziałek będzie również w Suwałkach, w Białymstoku, w Warszawie oraz w Lublinie i w Rzeszowie.

  W pozostałych regionach pojawią się przelotne opady i burze. W burzach deszcz będzie intensywniejszy, o natężeniu 10-30 l/mkw., a wiatr w porywach osiągnie prędkość 80 km/h.

  Warunki biometeo

  W poniedziałek w całej Polsce biomet będzie niekorzystny i utrzyma się subiektywne wrażenie ciepła. Meteorolodzy prognozują, że poziom wilgoci w powietrzu będzie oscylował na poziomie od około 80 proc. na obrzeżach kraju do około 90 proc. w centrum Polski.

  Prognoza dla regionów

  TRÓJMIASTO

  Przelotny deszcz i burze (z opadami 10-30 l/mkw). Temp. maks. 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 60-80 km/h, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie: 1013 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Rano pogodnie, potem przelotny deszcz i burze (z opadami 10-30 l/mkw). Temp. maks. 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 60-80 km/h, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie: 985 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz i burze (z opadami 10-30 l/mkw). Temp. maks. 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 60-80 km/h, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie: 1002 hPa, waha się.

  WARSZAWA

  Początkowo słonecznie, w ciągu dnia stopniowy wzrost zachmurzenia. Pod wieczór możliwy przelotny deszcz lub burza (z opadami 10-30 l/mkw). Temp. maks. 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 60-80 km/h, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie: 1000 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz i burze (z opadami 10-30 l/mkw.). Temp. maks. 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 60-80 km/h, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie: 1000 hPa, waha się.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...