Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pogodnie i ciepło

  06-09-2013 06:35 Jest szansa nawet na 25 st. C

  Piątek będzie słoneczny w całym kraju

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Bez deszczu i słonecznie - tak zapowiada się pogoda w piątek. Tylko na wschodzie pojawić się mogą chmury, ale synoptycy prognozują, że w żadnym regionie nie powinno padać.

  W piątek dzięki wpływowi wyżu Iris w całym kraju będziemy cieszyć się pogodną aura. We wschodnich regionach okresowo może pokazać się trochę chmur, ale na pewno nie będzie z nich padać.

  Najchłodniej będzie we wschodnich i północno-wschodnich regionach. Od Podkarpacia po Podlasie termometry pokażą 19 st. C, a na Suwalszczyźnie, Mazurach, Warmii i Pomorzu 20 st. C. Małopolska i Ślaśk odnotują 21 st. C, a Ziemia Łódzka i Mazowsze 22 st. C. Podobnie jak w nocy, najwyższe temperatury wystapią  w zachodniej Polsce: 23 st. C w Wielkopolsce i 24-25 st. C w regionach wzdłuż granicy.

  Biomet dopisze

  Rozkład wartości temperatur na mapie Polski przełoży się na rodzaje odczuć termicznych. Na wschodzie i północy kraju przeważy komfort, a na zachodzie i południu - ciepło. Wskaźnik wilgotności względnej będzie oscylował wokół 50 proc. Wyżowa, stabilna i pogodna aura z umiarkowanymi temperaturami oznaczaj korzystny biomet w całym kraju.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Trójmiasto

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku: 1021 hPa, spada.

  Pogoda Poznań

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 1007 hPa, wolno spada.

  Pogoda Warszawa

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 1006 hPa, wolno spada.

  Pogoda Wrocław

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 24 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 1002 hPa, wolno spada.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 21 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa: 990 hPa, wolno spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...