Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: będzie przelotnie kropić i grzmieć

  11-07-2013 06:55 Termometry pokażą od 19 do 23 st. C

  Prognoza pogody na dziś: będzie przelotnie kropić

  Shutterstock

  Przed wyjściem z domu lepiej pamiętać dziś o zabraniu parasola. Opady, choć mają przechodzić przez większość regionów, nie zdominują jednak całego dnia. Zza deszczowych chmur okresami będzie się przebijać słońce.

  Rano we wschodnich regionach będzie się jeszcze utrzymywał front atmosferyczny, co może owocować przelotnymi opadami, a także lokalnymi burzami - lokalnie z gradem. Z biegiem godzin front będzie się jednak odsuwał poza granice Polski.

  W drugiej części dnia od zachodnich województw będą znowu przemieszczać się chmury, z których może przelotnie kropić.

  Północ najchłodniejsza

  Według prognozy pogody w czwartek temperatury w kraju będą dość wyrównane. Najchłodniej będzie na Wybrzeżu i Pomorzu (19 st. C) oraz w zachodnich województwach (20 st. C). Najcieplejsza ma być północno-wschodnia Polska - na Suwalszczyźnie i Podlasiu termometry pokażą 23 st. C. W pozostałych regionach temperatury wyniosą 21-22 st. C.

  Biomet nie będzie nam sprzyjał

  Opady towarzyszące odsuwającemu się na wschód frontowi atmosferycznemu sprawią, że we wschodniej i w północnej Polsce poziom wilgotności względnej powietrza wyniesie 80 proc. W centrum będzie niższy - między 60-70 proc.

  Na południowym zachodzie kraju spadnie poniżej 60 proc. Ciśnienie, które w ostatnim czasie spadało, w całym kraju ma rosnąć. Mimo to warunki biometeo w całym kraju będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla regionów

  Pogoda Trójmiasto

  Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 19. C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 1009 hPa i rośnie.

  Pogoda Poznań

  Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 1002 hPa i rośnie.

  Pogoda Warszawa

  Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 998 hPa i rośnie.

  Pogoda Wrocław

  Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 1000 hPa i rośnie.

  Pogoda Kraków

  Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna: 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu: 985 hPa i rośnie.

 • Chojnice
  U nas co chwile descz pada ale jak popada to wychodzi słońce i jest bardzo ciepło teraz jest pochmurno wiatr +25 stopni.
  ~Chojnice /2013-07-11 14:57
 • Do InsiDen321
  Czytam tutaj duzo opinii ludzi. Z tego co widzę jesteś jednym z niewielu wyjątków u których sprawdza się prognoza... :) Pozdrawiam, no i życzę dużo słonecznych dni :)
  ~XXX /2013-07-11 14:56
 • Przysucha
  O 4:00 nad ranem przeszła ulewa nad Przysuchą,mamy teraz chłodne i rześkie powietrze;-) ale powoli słonko daje o sobie znać.
  ~Maaaa /2013-07-11 11:17
 • małopolska proszowice
  pada dosyć mocno i chyba jeszcze sobie troche popada:(
  ~anusia /2013-07-11 10:59
 • lato
  W Małopolsce w kobylu od 15 minut leje niewidać świata tem 20 stopni
  ~P81 /2013-07-11 10:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...