Informacje
 • "Zalecana ewakuacja". Sztorm z Portoryko przemierza Morze Karaibskie

  10-07-2013 08:00 Mieszkańcy Haiti, Kuby i Dominikany przygotowują się na uderzenie

  Na południe od Portoryko przechodzi sztorm tropikalny Chantal, który dziś ma uderzyć w Haiti, alarmuje amerykańskie Krajowe Centrum Huraganów (NHC) w Miami. Władze zagrożonych wysp ostrzegają mieszkańców przed powodziami, osunięciami terenu i zalecają ewakuację na wyższe tereny.

  "Sztorm tropikalny Chantal przechodzi przez Atlantyk w pobliżu południowych wybrzeży Portoryko" - brzmiał komunikat Krajowego Centrum Huraganów w Miami. Synoptycy prognozują, że w środę dotrze nad Haiti, a w czwartek - wschodnią Kubę i południowowschodnie oraz środkowe Bahamy.

  Zalecana ewakuacja

  Władze Portoryko oraz Dominikany ostrzegły mieszkańców przed możliwymi powodziami i osunięciami ziemi. Mieszkańcom zaleca się ewakuację na wyżej położone tereny.

  Sztorm wymusił już zmiany w rozkładach rejsów wielkich statków wycieczkowych. Sztorm przemierza Morze Karaibskie i porusza się w kierunku północno-wschodnim.

  Jak podało NHC, Chantal znajdował się 345 kilometrów na południe od stolicy Portoryko, San Juan i około 530 kilometrów na południowy-wschód od stolicy Dominikany, Santo Domingo. Towarzyszące mu wiatry osiągają prędkość około 95 km/h. Prawdopodobnie nad Hispaniolą osiągnie siłę huraganu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...