Informacje
 • Pogoda na 16 dni: zima zadomowiła się na dobre

  31-03-2013 17:41 Będą opady, nocne przymrozki i gołoledzie. Ocieplenie dopiero w połowie miesiąca

  Pogoda na 16 dni: łagodna zima

  Shutterstock/TVN Meteo

  Najnowsza prognoza pogoda na 16 dni przynosi gorzką pigułkę do przełknięcia. Rozstania z ciepłymi kurtkami czapkami i szalikami w pierwszej połowie miesiąca nic nie zapowiada. "Najbliższe 13 dni z łagodną zimą" - nie ukrywa synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

  Pierwszy tydzień kwietnia zapowiada się dość nieprzyjemnie. Zdominują go chmury i opady różnego rodzaju: śnieg, śnieg z deszczem i sam deszcz. Będzie mokro i ślisko, bo miejscami może się tworzyć gołoledź. Na ocieplenie też nie mamy co liczyć. "W nocy temperatura lekko ujemna, w dzień lekko dodatnia" - zapowiada Artur Chrzanowski.

  Chłodno, mokro, ślisko

  Najchłodniejszym regionem będzie Suwalszczyzna - tam maksymalne temperatury dzienne mają oscylować wokół 0-1 st. C. Najcieplej ma być na południu, głównie na Podkarpaciu. Ta część kraju odnotuje wartości od 3 do 6 st. C - najwyższe we wtorek, czwartek i piątek. Ten tydzień zakończy się chłodnym weekendem - w całym kraju termometry pokażą tylko od -1 do 3-4 st. C.

  Możliwe dzienne przymrozki

  Kolejny tydzień w najchłodniejszych częściach kraju nie przyniesie poprawy w najchłodniejszych regionach kraju - temperatury raczej nie przekroczą tam 1 st. C, może się natomiast zdarzyć dzienny przymrozek. Nieco lepiej będzie w najcieplejszych regionach. Tam w pierwszej części tygodnia temperatury pokażą 6-7 st. C, w kolejnych dniach o stopień mniej.

  Przełamanie w połowie miesiąca?

  Znacznie lepiej w prognozach wygląda kończący pierwsza połowę kwietnia weekend. "Ostatnie trzy dni zapowiadają ocieplenie i być może przejście do klimatów wiosennych - wyjaśnia synoptyk.

  Najwyższe temperatury w kraju mają skoczyć wtedy do 9 st. C w sobotę i 11 st. C w niedzielę. Najchłodniejsze obszary Polski odnotują w tym czasie 2-4 st. C. Na początek trzeciego kwietniowego tygodnia prognozy pogody zapowiadają wartości od 1 do 8 st. C.

 • jupiiiiiiiiiiiiiiiiii :-))
  nienawidzę UPAŁÓW i nie tylko ja tak mam!!!!!!!!!!! Upały są bleeeee żyć się wtedy nie da!!!!!!!! ZIMA jest cudnaaaaaa i całe szczęście że gorącego lata mamy w polsce ok 2 miesięcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))))
  ~SSSsssssssssok /2013-03-31 23:27
 • Wasza pogoda się nic nie sprawdza :) Kit..
  Obserwuję od jakiegoś czasu te wasze prognozy długoterminowe i prawie w ogóle się nie sprawdzają... Wiosna wg. was już powinna być kilka tygodni temu.. i nawet +18*C. Kit ciśniecie taki że masakra, słabą wróżkę macie ;)
  ~Azd /2013-03-31 23:05
 • zima,zima
  Według niemieckiej prognozy długoterminowej,którą często śledzę, chwilowe ocieplenie do 12 st. ma nastąpić po 20 kwietnia,jednak końcówka miesiąca i początek maja to ponowny powrót zimy z intensywnymi opadami śniegu.
  ~saturn /2013-03-31 22:53
 • sypie i sypie
  u mnie sypie od 3 rano, jest 23:37, napadało ponad 20 cm, mojemu pieskowi sięga powyżej brzuszka, a ja mam doła i mam dość tej pi********* pogody, i zastanawiam się nad zmianą kraju, bo to koszmar, nawet z piszczałką na pole wyjść nie idzie. K.O.SZMAR
  ~czw /2013-03-31 22:39
 • Jeszcze w życiu Wam się prognoza nie sprawdziła...
  TVN jeszcze niedawno mówił, że w święta będzie lekko na plusie i słonecznie. Po co takie wróżenie z fusów?
  ~balladyna /2013-03-31 22:32

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...