Finał Ligi Mistrzów

22 maja 2013
Najlepszy zespół Starego Kontynentu w sezonie 2012/13EPA

Nieprawdopodobne emocje, przewaga Borussii Dortmund w pierwszej połowie, Bayernu Monachium w drugiej, trzy bramki, w tym ta najważniejsza - Arjena Robbena w 89. minucie meczu. Tak w skrócie wyglądał finał Ligi Mistrzów, w którym Bawarczycy pokonali ekipę BVB 2:1. Od pierwszej minuty na boisku grali Łukasz Piszczek, Jakub Błaszykowski i Robert Lewandowski. Wszyscy mieli swoje okazje do strzelenia goli. Błaszczykowski był najbliżej.

Bayern piąty raz znalazł się na szczycie Starego Kontynentu. Dominował w latach 70., kiedy zdobył Puchar Europy trzy razy z rzędu. Na kolejny czekał do 2001 roku. Dwanaście lat później znów jest najlepszy.