TVN24 Biznes | Ze świata

Przewoźnik z podniebnej ekstraklasy zapowiada masowe zwolnienia

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
BBC
Linie lotnicze Emirates zwalniają pracowników
Linie lotnicze Emirates zwalniają pracownikówTVN24
wideo 2/5
TVN24Linie lotnicze Emirates zwalniają pracowników

Z powodu kryzysu wywołanego koronawirusem będziemy musieli zwolnić 15 procent załogi, czyli około dziewięciu tysięcy osób - zapowiedział podczas wywiadu z telewizją BCC prezydent linii lotniczych Emirates Tim Clark.

Jak podało BBC, przed wybuchem pandemii personel uważanej za jedną z najlepszych linii lotniczych świata Emirates liczył 60 tys. osób. Portal brytyjskiej telewizji wspomniał również, że jest to pierwszy raz, gdy bliskowschodni przewoźnik informuje o zwolnieniach.

Jak podkreślił Clark, linie już zwolniły co dziesiątego pracownika, a redukcja zatrudnienia w sumie wyniesie 15 proc. Dodał, że przed pandemią rok 2020 dla Emirates "zapowiadał się na rekordowy", oraz że jego linie "nie ucierpiały z powodu kryzysu wywołanego pandemią tak silnie jak inni przewoźnicy".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Ogromne straty lotnictwa

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Powietrznego (IATA) szacuje, że straty linii lotniczych na świecie spowodowane pandemią sięgną w 2020 roku 84 miliardów dolarów (około 330 miliardów złotych).

Na początku lipca francuskie linie lotnicze Air France zapowiedziały plany zmniejszenia zatrudnienia o ponad 17,5 procent całego personelu w ciągu najbliższych kilku lat.

Z powodu kryzysu wywołanego pandemią redukcję zatrudnienia planuje również Airbus. Pod koniec czerwca europejski koncern lotniczy poinformował o planach zwolnienia około 15 tysięcy osób.

Na początku czerwca niemiecka Lufthansa podała, że planuje zwolnić aż 22 tysiące osób na całym świecie. To 16 procent obecnego zatrudnienia. Przewoźnik tydzień temu zapowiedział kolejne zwolnienia.

Autor:kris

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości