W Chinach powstał niezwykły wieżowiec. To jedna z najwyższych takich konstrukcji

TVN24 Biznes

Najdroższy apartament w Stanach Zjednoczonych
wideo 2/3

Niezwykła inwestycja Raffles City Chongqing w chińskim mieście Chongqing jest prawie skończona. Składającą się z ośmiu wież budowlę będzie łączyć gigantyczny, zawieszony w powietrzu, most.

Zaprojektowany przez światowej sławy architekta Moshe Safdie wieżowiec Raffles City Chongqing ma 1,12 milionów metrów kwadratowych. Składa się z ośmiu wież, które łączy gigantyczny most Crystal, nazywany też "wieżowcem poziomym". Zawieszona w powietrzu przeprawa, to jedna z najwyższych tego typu konstrukcji na świecie, sięga 250 metrów.

Inspirowany statkami

W obiekcie znajdzie się punkt widokowy, ogrody, basen oraz restauracje. W Raffles City Chongqing usytuowane będzie też centrum handlowe, apartamenty, luksusowy hotel oraz powierzchnie biurowe.

Ósmy i ostatni wieżowiec o wartości 3,8 miliarda dolarów został ostatnio wykupiony, co oznacza, że Raffles City Chongqing może zostać otwarty jeszcze w tym roku. Deweloper CapitaLand ogłosił, że obecnie trwają prace nad wnętrzem budowli. Ich zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2019 roku.

Projekt był inspirowany tradycyjnymi chińskimi statkami żeglugowymi, co ma nawiązywać do dawnej świetności Chongqing, które było niegdyś centralnym ośrodkiem handlowym.

Raffles City Chongqing CapitaLand

Ta niezwykła budowla znajduje się w centrum położonego w południowo-zachodniej części Chin miasta, w miejscu gdzie do Jangcy wpada rzeka Jialing.

Autor: mp / Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: CapitaLand