Niektóre magazyny uległy zalaniu, a część dróg jest zniszczona - zwraca uwagę Polska Izba Gazu Płynnego, prosząc klientów o cierpliwość. "Podejmujemy maksymalne wysiłki, aby zapewnić dostawy LPG mieszkańcom na terenach powodziowych" - podkreślają dostawcy.
Polska Izba Gazu Płynnego (PIGP) w piątek poinformowała, że w związku z powodzią w Polsce prowadzi stały monitoring pod względem bezpieczeństwa infrastruktury gazu płynnego LPG oraz zapewnienia dostaw butli z gazem płynnym LPG na wszystkich terenach objętych powodzią w Polsce.
"Maksymalne wysiłki"
"Zdajemy sobie sprawę, że gaz płynny LPG w butlach jest dla wielu mieszkańców jedynym źródłem energii i ciepła. Dlatego członkowie PIGP podejmują maksymalne wysiłki, aby zapewnić dostawy do wszystkich potrzebujących mieszkańców – zwłaszcza tam, gdzie są wyłączenia prądu, a gaz płynny LPG jest jedynym źródłem pozwalającym na przygotowanie posiłków" - podkreśliła PIGP.
"Prosimy naszych klientów o cierpliwość, gdyż niektóre magazyny uległy zalaniu, a część dróg jest zniszczona i dojazd wymaga korzystania z objazdów" - dodała.
Izba zapewniła, że na bieżąco pracuje, aby "infrastruktura związana z magazynami gazu płynnego LPG była zabezpieczona oraz została przywrócona do działania jak najszybciej".
Polska Izba Gazu Płynnego
Polska Izba Gazu Płynnego to zrzeszenie dystrybutorów gazu LPG i innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie produkcji, zakupu i rozlewu gazu płynnego.
W skład Rady PIGP wchodzą m.in. przedstawicie Unimotu, firmy Barter, DragonGaz, Elkom-Gaz, Intergaz, Polski Gaz.
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: PAP/Krzysztof Świderski