TVN24 Biznes | Ze świata

McDonald's wznowi działalność w Ukrainie

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp/ams
Źródło:
Reuters
Zełenski: Rosja wykorzystuje elektrownię jądrową do terroryzowania i zbrojnego prowokowania
Zełenski: Rosja wykorzystuje elektrownię jądrową do terroryzowania i zbrojnego prowokowaniaTVN24
wideo 2/5
TVN24Zełenski: Rosja wykorzystuje elektrownię jądrową do terroryzowania i zbrojnego prowokowania

Sieć restauracji McDonald's wznowi swoją działalność w Ukrainie w ciągu najbliższych kilku miesięcy - poinformował koncern. Reuters zwraca uwagę, że mimo trwającej wojny do kraju zaczynają powracać zachodnie koncerny.

Największa na świecie sieć fast food zamknęła wszystkie swoje restauracje w Ukrainie marcu. Przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji McDonald's posiadał tam 109 restauracji. Sieć nie podała, ile z nich zostanie ponownie otwartych.

McDonald's powraca do Ukrainy

Koncern zadeklarował, że decyzja o ponownym otwarciu restauracji zapadła po "szerokich konsultacjach i dyskusjach z ukraińskimi urzędnikami, dostawcami i specjalistami ds. bezpieczeństwa, a także po uwzględnieniu prośby pracowników o powrót do pracy". Obecnie mają trwać rozmowy z dostawcami żywności i ustalanie nowych procedur dotyczących bezpieczeństwa.

Póki co wiadomo, że otwarte zostaną restauracje w Kijowie i zachodniej Ukrainie, czyli miejscach, gdzie nie toczą się obecnie walki z rosyjskim agresorem.

Konkurenci McDonald's też decydują się na powrót do Ukrainy. Właściciel KFC i Pizza Hut, koncern Yum Brands Inc, poinformował wcześniej, że prawie wszystkie należące do niego restauracje zostały już ponownie otwarte.

Przerwanie działalności w Rosji

McDonald's przerwał działalność na terenie Rosji w marcu, niecałe dwa tygodnie po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę. Firma obiecała przy tym nadal wypłacać pensje pracownikom. W maju ogłosiła, że w związku z wywołanym wojną "kryzysem humanitarnym" i "nieprzewidywalnym środowiskiem operacyjnym" całkowicie wycofa się z Rosji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: TanyaLovus/Shutterstock

Pozostałe wiadomości