TVN24 Biznes | Ze świata

Córka objętego sankcjami deputowanego z Rosji kupiła luksusowy hotel w Toskanii

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp/dap
Źródło:
PAP

Córka Irka Bogusławskiego, objętego unijnymi sankcjami rosyjskiego biznesmena i deputowanego, kupiła luksusowy hotel w Toskanii - podała włoska prasa. Hotel nazywa się Pace i znajduje się w miejscowości Montecatini Terme.

Według lokalnej gazety "Il Tirreno" transakcję przeprowadzono w minionych tygodniach, a hotel został kupiony od włoskiej rodziny za 30 milionów euro.

Włochy. Córka rosyjskiego parlamentarzysty kupiła hotel w Toskanii

Dziennik "La Nazione" wyjaśnił, że nową właścicielką pięciogwiazdkowego hotelu, zbudowanego w znanym uzdrowisku w XIX wieku, została córka rosyjskiego parlamentarzysty i biznesmena Irka Bogusławskiego - Karina.

Młoda Rosjanka, mieszkająca w Londynie, w przeciwieństwie do swego ojca, nie jest objęta unijnymi sankcjami i stoi na czele spółki, mającej siedzibę w Imoli koło Bolonii.

Spółka, która kupiła hotel, została założona 24 lutego, a więc w dniu, gdy rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę.

W tym historycznym miejscu, przypominają media, gośćmi były osobistości świata polityki, kultury, biznesu z całego świata; od szacha Iranu po króla Arabii Saudyjskiej i kompozytora Giacomo Pucciniego. W ostatnich latach zatrzymywało się tam wielu turystów z Rosji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości