Leroy Merlin ogłasza zamiar opuszczenia Rosji

Autor:
kris/ToL
Źródło:
Reuters
Zełenski o sankcjach: potężne ograniczenia przeciwko propagandystom, którzy utopili społeczeństwo w kłamstwach
Zełenski o sankcjach: potężne ograniczenia przeciwko propagandystom, którzy utopili społeczeństwo w kłamstwachFacebook/zelenskiy.official
wideo 2/5
Facebook/zelenskiy.officialZełenski o sankcjach: potężne ograniczenia przeciwko propagandystom, którzy utopili społeczeństwo w kłamstwach

Francuska sieć Leroy Merlin zapowiada opuszczenie rosyjskiego rynku i chce sprzedać wszystkie swoje sklepy w Rosji - podał Reuters, powołując się na komunikat spółki macierzystej ADEO. Leroy Merlin zatrudnia w Rosji 45 tysięcy osób.

Leroy Merlin jest własnością rodziny Mulliez, która posiada też sieć sklepów z artykułami sportowymi Decathlon oraz sieć sklepów Auchan, które nadal działają w Rosji.

Leroy Merlin zapowiada opuszczenie Rosji

- Rozpoczynamy proces transferu i musimy złożyć projekt do odpowiednich władz w Rosji - powiedział cytowany przez Reutersa szef ADEO. Dodał: - Konkretnie, nasze lokalne kierownictwo zainicjuje dyskusje, które mogą trwać kilka miesięcy.

Wiceminister przemysłu i handlu Rosji Wiktor Jewtuchow określił decyzję Leroy Merlin o przekazaniu aktywów lokalnemu zarządowi jako "cywilizowaną" i "rozsądną".

Sklep Leroy Merlin w MoskwieShutterstock

"Podkreślam, że sieć nie tylko będzie nadal działać i utrzyma cały personel, ale także planuje otwierać nowe sklepy" - przekazał Jewtuchow w oświadczeniu.

Ponieważ transakcja podlega zatwierdzeniu przez władze rosyjskie, szczegóły finansowe nie były od razu dostępne i nie można powiedzieć, czy sklepy będą nadal działać pod marką Leroy Merlin - podał Reuters.

Zachodnie firmy, takie jak McDonald's, Starbucks, Deutsche Bank czy Shell wycofały się z Rosji pod presją klientów i ich rządów, by Moskwa poniosła ekonomiczną cenę za prowadzenie wojny z sąsiadem. Zachodnie sankcje nałożone na Rosję również skomplikowały prowadzenie tam biznesu - wskazała Agencja Reutera.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości