Przeszklone ściany i sufity, koncert na żywo. Zobacz podróż wyjątkowym pociągiem

Ze świata


Kąpiel w drewnianej wannie, koncert pianistyczny na żywo - to tylko niektóre z atrakcji czekających na pasażerów superluksusowego pociągu w Japonii. Bilet za przejażdżkę z Tokio do Hokkaido kosztuje 10 tysięcy dolarów i mimo tej wysokiej sumy wszystkie miejsca już teraz są zarezerwowane do marca przyszłego roku. Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.

- Chcemy żeby nasi pasażerowie spędzili tutaj luksusowy czas i żeby ta piękna przestrzeń ich zainspirowała. Ten projekt ma być też pozytywnym impulsem dla regionów zniszczonych przez trzęsienie ziemi - mówi Tetsuro Tomita, szef Japońskiej Kolei Wschodniej, która obsługuje przejazdy.

Jakie atrakcje

Pociąg pierwszy raz wyjechał na tory w poniedziałek i zabrał na pokład 33 pasażerów. Choć podróż z Tokio do Hokkaido trwa cztery dni, to pasażerowie nie mają prawa narzekać na nudę.

W luksusowym pociągu podłoga jest pokryta tradycyjną japońską matą tatami wykonaną ze słomy ryżowej. Przeszklone ściany i sufity pozwalają na obserwację krajobrazów. Podróż obejmuje przystanki w północno-wschodnim regionie Tohoku, który dotknęło trzęsienie ziemi i tsunami w 2011 roku.

Reuters przypomina, że to nie pierwszy luksusowy pociąg na japońskich torach. Przed czterema laty "sześciogwiazdkowy" pojazd uruchomiła spółka Kyushu Railway, zaś w czerwcu tego roku jazdę rozpocznie ekskluzywny pociąg w barwach JR West.

Autor: mb/ms / Źródło: TVN24 BiS, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: TV Tokyo