Ostatni minister wybrany. Znamy cały gabinet Trumpa

Ze świata

Trump: do sprawy finansowania muru wrócimy we wrześniu
wideo 2/2

Nowy minister w administracji prezydenta USA Donalda Trumpa, Alexander "Alex" Acosta, ma skierować działania Departamentu Pracy na tory zgodne z obecną polityką Białego Domu. Senat USA zatwierdził kandydaturę byłego prokuratora federalnego na stanowisku ministra w czwartek.

Nominację przegłosowano stosunkiem głosów 60:38. W ten sposób Senat zakończył zatwierdzanie nominacji członków gabinetu Trumpa.

Na stanowisko desygnował go prezydent Donald Trump. Acosta, syn kubańskich imigrantów, stanie na czele resortu, którego zadaniem jest pilnowanie przestrzegania federalnych przepisów dotyczących zatrudnienia i praw pracowników. Dotyczą one ok. 125 mln pracujących.

Ostatnio wyrażał spore wątpliwości, co do zasad polityki prowadzonej przez Baraca Obamę. Między innymi do tzw. programu Obama Care. W przeszłości był m. in. prokuratorem federalnym, kierował działem praw obywatelskich w ministerstwie sprawiedliwości w administracji prezydenta Georga W. Busha. Oprócz tego, był członkiem Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy.

Autor: ps/gry / Źródło: PAP; Reuters