Musk dostał trzy tygodnie na zakup Twittera. Decyzja sądu

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP

Sąd w amerykańskim stanie Delaware wstrzymał proces z pozwu Twittera przeciwko Elonowi Muskowi i w ten sposób dał ekscentrycznemu miliarderowi czas na kupno platformy społecznościowej. W środę Musk przekazał, że jest gotów kupić Twittera za pierwotnie ustaloną cenę 44 miliardów dolarów.

Rozprawa przeciwko Muskowi miała rozpocząć się 17 października. Postępowanie sądowe zostało wstrzymane do 28 października. Sędzia Kathaleen McCormick oświadczyła, że jeśli umowa nie zostanie zamknięta w powyższym terminie, strony mają się z nią skontaktować, aby ustalić termin rozprawy w listopadzie.

Elon Musk i kupno Twittera

Miliarder w kwietniu złożył ofertę zakupu Twittera opiewającą na 44 mld dolarów. Zaznaczył przy tym, że jednym z jego priorytetów będzie zmniejszenie liczby fałszywych kont na serwisie. W maju wycofał się jednak z oferty, twierdząc, że Twitter nie chce udzielić mu informacji o tym, ile kont użytkowników jest fałszywych.

W lipcu Musk podał, że wycofuje się z zakupu z powodu "fałszywych i wprowadzających w błąd" informacji o firmie. Wkrótce potem Twitter podał Muska do sądu, a cena akcji serwisu znacznie spadła.

Musk musiałby zapłacić 1 mld dol., gdyby wycofał się z umowy ze względów, które nie zostały w niej przewidziane.

Zaślepka materiału TVN24GO
Film dokumentalny: Gwiezdne wojny miliarderów
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości