Deutsche Bank ucieka z Rosji. Przez sankcje i śledztwa

Deutsche BankDeutsche Bank ma zwolnić 200 pracowników w Rosji

Deutsche Bank ogłosił, że wycofuje się z prowadzenia bankowości korporacyjnej w Rosji. To efekt sankcji, które mocno uderzyły w rosyjską gospodarkę oraz trwających śledztw wobec banku.

Jak podaje agencja Reuters niemiecki bank zapowiedział, że częściowo zakończy działalność w Rosji. Nie będzie oferował już usług związanych z obrotem papierami wartościowymi i bankowością korporacyjną. Dwóch informatorów związanych z bankiem potwierdziło również, że pracę straci 200 osób. Łącznie Deutsche Bank zatrudnia w Rosji około 1,3 tys. osób.

Dlaczego?

Reuters pisze, że decyzja banku o wycofaniu się z Rosji wynika m.in. efektu gospodarczych sankcji oraz niskich cen ropy naftowej, które uderzyły w tamtejszą gospodarkę, a więc odbiły się również na dużych firmach i samym banku. Zamykając działalność w Rosji Deutsche Bank liczy też na znaczne oszczędności na niezbyt opłacalnym rynku. Agencja podaje też, że wobec banku prowadzone są dochodzenia dotyczące nieprawidłowości w jego działalności w Rosji. Chodzi o podejrzenia ws. prania brudnych pieniędzy.

Część zostaje

Warto podkreślić, że Deutsche Bank nadal będzie prowadził swoją działalność bankową dla klientów indywidualnych, którzy np. w banku trzymają swoje oszczędności. Likwidacji ulega tylko bankowość korporacyjna oraz usługi związane z handlem papierami wartościowymi.

Autor: msz/ / Źródło: Reuters,

Źródło zdjęcia głównego: Deutsche Bank

Pozostałe wiadomości