TVN24 Biznes | Ze świata

Szczepienia turystów w Chorwacji. Wystarczy dowód osobisty lub paszport

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Praktyczne informacje na wakacjeTVN24
wideo 2/5
TVN24Praktyczne informacje na wakacje

Chorwacki rząd podjął decyzję o bezpłatnych szczepieniach dla turystów. Każdy podróżny, który odwiedzi Chorwację i będzie miał ochotę poddać się szczepieniu lub przyjąć drugą dawkę szczepionki - od teraz będzie miał taką możliwość - poinformowała Chorwacka Wspólnota Turystyczna w Polsce.

"Wystarczy, że uda się do jednego z punktów szczepień w miejscu, w którym przebywa z ważnym dokumentem (dowód osobisty lub paszport), gdzie zostanie bezpłatnie zaszczepiony. W przypadku drugiej dawki trzeba przedstawić dokument potwierdzający przyjęcie pierwszej (w celu ustalenia nazwy szczepionki i terminu)" - wyjaśniła w informacji prasowej Chorwacka Wspólnota Turystyczna w Polsce.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Bezpłatne szczepienia w Chorwacji

Jak wytłumaczono w komunikacie, obecnie w Chorwacji przeprowadza się restrykcyjne kontrole przestrzegania protokołów epidemicznych w celu powrotu nadmorskich województw na "zieloną" listę ECDC (Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób).

- Według obecnie dostępnych informacji ECDC Chorwacja jest jedną z najbardziej bezpiecznych destynacji w basenie Morza Śródziemnego. Wszystkie decyzje Państwowego Sztabu Obrony Cywilnej Republiki Chorwacji są swoistymi bezpiecznikami dla naszych Gości oraz mieszkańców - powiedziała cytowana w informacji prasowej minister turystyki i sportu Republiki Chorwacji Nikolina Brnjac.

"Na terenie całego kraju dostępne są także liczne punkty testowe, w których goście mogą wykonać test na obecność koronawirusa: https://www.croatia.hr/sites/default/files/2021-07/HTZ_2021_HR_Covid_testni-centri.pdf" - napisano w komunikacie.

- Decyzja chorwackiego rządu ogromnie mnie ucieszyła. Wszyscy nasi goście, którzy przekładali swój wyjazd z powodu drugiej dawki szczepionki, mają teraz możliwość przyjęcia jej w czasie wymarzonych wakacji. Pamiętajmy jednak o przestrzeganiu obostrzeń epidemicznych. Nasze wspólne zdrowie jest w naszych rękach - powiedziała cytowana w informacji prasowej dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce Agnieszka Puszczewicz.

Chorwacka Wspólnota Turystyczna to państwowa organizacja, której głównym zadaniem jest promowanie walorów turystycznych Republiki Chorwacji na świecie.

Czytaj także: Podróż do Chorwacji. Zasady wjazdu, obostrzenia

Autor:kris/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock