Szef firmy kurierskiej w Belgii aresztowany pod zarzutem handlu ludźmi

Autor:
mb/ams
Źródło:
PAP, Het Laatste Nieuws, NL

Dyrektor generalny belgijskiego oddziału holenderskiej poczty (PostNL) Rudy Van Rillaer oraz jego zastępca zostali aresztowani. Obaj są podejrzani o handel ludźmi oraz kierowanie organizacją przestępczą - poinformował dziennik "Het Laatste Nieuws".

Według gazety, policja w poniedziałek dokonała nalotu na trzy magazyny firmy PostNL w Wommelgem, Willebroek i Turnhout. Zatrzymano dziewięć osób, wśród nich był dyrektor generalny PostNL Belgium, Rudy Van Rillaer. Aresztowano także jego zastępcę. Holenderska spółka-matka PostNL potwierdziła, że ​​policja zabrała kilka osób na przesłuchanie, ale nie poinformowała kogo.

Zatrzymania w PostNL Belgium

Z ustaleń "Het Laatste Nieuws" wynika, że po przesłuchaniu - pod pewnymi warunkami - zwolniono sześć osób. W areszcie pozostali jednak dyrektor generalny, kierownik operacyjny i jeszcze jedna osoba. Decyzja w sprawie ich dalszych losów ma zostać podjęta w piątek.

Media od kilku miesięcy alarmowały, że w belgijskim PostNL, który zajmuje się przesyłkami kurierskimi, nie tylko pracują osoby niezarejestrowane, ale również zdarza się praca dzieci.

Kierownictwu firmy grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do trzech lat.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: PAP, Het Laatste Nieuws, NL

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości