Air China kupuje samoloty od Boeinga. Za 6 mld dolarów

Ze świata

wikimedia.org/(CC BY-SA 2.0) | Aero IcarusBoeing 737-300 w barwach linii lotniczych Air China

6 mld dolarów wydadzą na 60 samolotów Boeinga chińskie linie lotnicze Air China. Pierwsze maszyny będą woziły pasażerów po 2016 roku.

Narodowe linie lotnicze Air China z siedzibą w Pekinie ogłosiły, że zakupiły 60 samolotów 737 od koncernu Boeing. Wartość kontraktu wyniosła ponad 6 mld dolarów.

Ważna rola

BBC podaje, że zamówione samoloty zostaną dostarczone w latach 2016-2020. Umowa obejmuje dostarczenie maszyn nowej generacji modeli 737 i 737 MAX, które są cenione za oszczędne zużycie paliwa i wysoką efektywność. - Jesteśmy podekscytowani, że rodzina samolotów 737 będzie odgrywać znaczącą rolę w dalszych sukcesach Air China - powiedział Ihssane Mounirl, wiceprezes koncernu Boeing na północną Azję.

Dobry rynek

W październiku, jeden z głównych rywali Boeinga koncern Airbus ogłosił plany otwarcia fabryki samolotów w Chinach, która miałaby pomóc w sprzedaży odrzutowca A330 na najszybciej rozwijającym się rynku lotniczym świata. Natomiast przedstawiciele Boeinga mówili we wrześniu, że Chiny będą potrzebowały ponad 6 tys. samolotów w ciągu najbliższych 20 lat, ze względu na rozwój gospodarki i branży transportowej.

Autor: msz//bgr / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: wikimedia.org/(CC BY-SA 2.0) | Aero Icarus