Z kraju

Wiedźmin za 6 zł. Gratka dla fanów gry i filatelistów

Z kraju

Poczta PolskaWiedźmin na znaczku pocztowym

Filateliści i miłośnicy Wiedźmina doczekali się nowego znaczka pocztowego z wizerunkiem bohatera książek i gier komputerowych. Za obrazek na fluorescencyjnym papierze trzeba zapłacić 6 zł.

Wiedźmin jest jednym z najsłynniejszych bohaterów sagi fantastycznych książek i polskiej gry komputerowej. Postać stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego została uwieczniona na kartoniku, który zarówno kolekcjonerzy, jak i gracze mogą zakupić za 6 zł.

Jest to pierwszy znaczek, który przedstawia postać z gry komputerowej.

Dobro eksportowe

Filateliści, którzy zechcą kupić znaczek, muszą się pospieszyć - miłośników Wiedźmina jest wielu, jednak nakład kartoników został ograniczony do 180 tysięcy. Znaczek i koperta z wizerunkiem Wiedźmina zostały zaprojektowane przez CD Projekt, producenta gier.

Do produkcji wykorzystano technikę rotograwiurową, papier fluorescencyjny w formacie 31,25 x 39,5 mm. Dostępny będzie w tzw. bloczku, czyli wpisany w większą całość obrazka. Format bloku to 70 x 90 mm.

Wiedźmin na znaczku pocztowym

Jak podkreśla Poczta Polska, znaczek z Geraltem z Rivii wspiera rozwój biznesu w Polsce i promuje dobro eksportowe. Gry "Wiedźmin" są doskonale znane za granicą, a sprzedaż stale rośnie. W lipcu amerykański serwis Metacritic przyznał "Wiedźminowi 3: Dziki gon" miano gry komputerowej wszech czasów.

Wiedźmin grą roku, ale apetyty rosną. "Musimy stworzyć grę, która odniesie jeszcze większy sukces"

Wiedźmin grą roku, ale apetyty rosną. "Musimy stworzyć grę, która odniesie jeszcze większy sukces"
Wiedźmin grą roku, ale apetyty rosną. "Musimy stworzyć grę, która odniesie jeszcze większy sukces"TVN24 BiS

Autor: PMB/km / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Poczta Polska

Pozostałe wiadomości