TVN24 Biznes | Z kraju

Blisko 200 mówców w dwa dni. Startuje jeden z największych kongresów w regionie

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Mateusz Morawiecki o sytuacji gospodarczej: już czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy TVN24
wideo 2/7
TVN24Mateusz Morawiecki o sytuacji gospodarczej: już czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy

Już w najbliższą środę rozpocznie się wiosenna edycja kongresu Impact'21. To miejsce wymiany poglądów oraz dyskusji toczonych na styku biznesu, polityki, nauki i nowoczesnych technologii.

Kongres Impact'21 odbędzie się w dniach 12-13 maja w Hotel Crown Plaza - The HUB przy ul. Daszyńskiego 2 w Warszawie. Organizatorem jest Fundacja Impact. Impact'21 to jeden z największych tego typu kongresów online w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Z powodu trwającej epidemii COVID-19 wydarzenie będzie organizowane w formule hybrydowej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Impact'21 - kto wystąpi?

Agenda wiosennej edycji kongresu będzie skupiona na odpowiedziach na globalne wyzwania finansowe w ramach 13 ścieżek tematycznych: Finance, E-commerce, Mobility, Energy, Green Economy, Blockchain & Digital Assets, Urban Next, Health, Digital Future, Women Empowerment, Art, Sport, Event Marketing Future Forecast.

Wiosenna edycja Impact'21 zgromadzi blisko 200 mówców. W pierwszych panelach wezmą udział premier Mateusz Morawiecki oraz Bix Aliu, który sprawuje funkcję chargé d'affaires, a.i. w ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin będzie mówił na temat "Perspektywy wychodzenia polskiej gospodarki z koronakryzysu", a minister finansów Tadeusz Kościński o "Prognozach makroekonomiczno-fiskalnych dla Polskich".

"Eksport siłą napędową dla polskiej gospodarki w trudnych czasach" to temat, który przybliżą: Krzysztof Pawiński z Grupy Maspex, Włodzimierz Wlaźlak z Lidl Polska, Magda Kubit z Jogurty Magda oraz Hubert Woźniak ze spółki Rajpol oraz Stowarzyszenia Sady Grójeckie.

Nie zabraknie także tematów związanych z sektorem finansowym. W panelu "Perspektywy dla sektora bankowego w 2021 roku: wzmocnienie odporności, przyspieszenie transformacji cyfrowej" wezmą udział Bartosz Ciołkowski z Mastercard Europe, Beata Daszyńska-Muzyczka z Banku Gospodarstwa Krajowego, Iwona Duda z Alior Banku oraz Leszek Skiba z Banku Pekao.

W panelu dyskusyjnym "Cyfrowa przyszłość polskich firm: jak konkurować z globalnymi graczami?" zaplanowanym na środę wystąpią: Kasia Kieli z TVN Grupa Discovery, Rafał Brzoska z InPostu, Adam Góral z Asseco Polska oraz Krzysztof Krawczyk z CVC Capital Partners. 

Na scenie Impact'21 pojawi się również Anna Lewandowska z Healthy Plan by Ann, która będzie mówiła o tym: "Jak przenieść mistrzostwo sportowe na codzienność i biznes?". Na liście speakerów wiosennej edycji kongresu znalazła się także m.in. Natalie Brzeziński z Klarna, czyli najdroższego fintechu w Europie oraz Sir Leszek Borysiewicz, pionier nauk biomedycznych, który jako wicekanclerz Uniwersytetu kierował i kształtował rozwojem kluczowych przepisów dla społeczności w Cambridge.

Michał Kozłowski Dyrektor Regionalny, który odpowiada za biznes Palo Alto Networks w regionie CEE, weźmie udział w dyskusji moderowanej pt. "Technologia cyfrowa pomocna w wychodzeniu z kryzysu".

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24