Szybciej nad morze i na Mazury. Zbudują trasę S7 na Mazowszu

Z kraju

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?tvn24bis.pl
wideo 2/5

Wybrano wykonawcę ostatniego z czterech mazowieckich odcinków drogi ekspresowej S7, realizowanych przez olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja ma zostać zrealizowana w niespełna trzy lata.

Najkorzystniejszą ofertę z ceną 311,7 mln zł złożyło konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe - poinformowano w komunikacie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wskazała, że chętnych do budowy odcinka Pieńki - Płońsk było jedenaście firm i konsorcjów.

Jednym z kryteriów oceny ofert był termin wykonania inwestycji. Wykonawcy na etapie składania ofert mogli zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 37 miesięcy, jednak nie krótszym niż 34 miesiące. Wszyscy składający oferty zadeklarowali 34-miesięczny okres.

Obok ceny, trzecim kryterium był okres gwarancji. Każdy ze startujących w przetargu zaoferował 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.

Ostatni z czterech odcinków

Odcinek Pieńki - Płońsk to ostatni z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Wcześniej rozstrzygnięto przetargi na budowę trzech odcinków S7 - Napierki –Mława, Mława – Strzegowo i Strzegowo - Pieńki.

Inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki - Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo - Pieńki (ok. 22 km), Pieńki - Płońsk (ok. 13,7 km).

Wybrano wykonawcę ostatniego z czterech mazowieckich odcinków S7GDDKiA

Inwestycja realizowana będzie w systemie "projektuj i buduj". Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej dla całego zadania. Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA