Robert Lewandowski sprzedał udziały w dużej spółce. "Cele inwestycyjne zostały w pełni zrealizowane"

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, "Wprost"
Robert Lewandowski
Robert LewandowskiTVN24
wideo 2/5
TVN24Robert Lewandowski

Robert Lewandowski, piłkarz reprezentacji Polski i FC Barcelony, sprzedał udziały w spółce Hymon, wykonującej instalacje fotowoltaiczne. Informację dotyczącą transakcji potwierdził TVN24 Biznes Artur Adamowicz z RL9 Team.

Robert Lewandowski zainwestował w branżę fotowoltaiczną pod koniec 2020 roku. "Odnawialne źródła energii to nowoczesna i przyszłościowa branża, z olbrzymim potencjałem wzrostu w najbliższych latach. Uważam, że takie spółki jak Hymon mają przed sobą bardzo obiecujące perspektywy rozwoju" - mówił wówczas, cytowany w komunikacie, Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski zainwestował w fotowoltaikę

Artur Adamowicz z RL9 Team poinformował TVN24 Biznes, że kontrolowana przez Roberta Lewandowskiego spółka 5in9 Global była jednym z inwestorów w spółce Energy BNS Capital Szydziak Nowis, która jest właścicielem spółki Hymon Fotowoltaika.

Według tygodnika "Wprost", który jako pierwszy napisał o sprzedaży, Lewandowski posiadał pakiet 33 proc. udziałów.

"Zaangażowanie spółki 5in9 Global miało od początku charakter inwestycyjny, dlatego po otrzymaniu atrakcyjnej propozycji spółka 5in9 Global zdecydowała się odsprzedać wszystkie swoje udziały" - wskazał Adamowicz.

Komunikat o przeprowadzonej transakcji opublikowano 14 marca br., nie było w nim jednak mowy o spółce związanej z Robertem Lewandowskim. W komunikacie mogliśmy jedynie przeczytać, że Kajima Europe, generalny wykonawca, deweloper i zarządca nieruchomości oraz Griffin Capital Partners, firma zarządzająca aktywami na rynku private equity w regionie Europy Środkowej i Wschodniej (CEE), nabyły 70 proc. udziałów w Hymon. Jacek Strzesak, założyciel Hymon, w wyniku transakcji pozostał 30-proc. udziałowcem i członkiem rady nadzorczej.

Jaka kwota transakcji?

Przedstawiciel RL9 Team nie chciał podać informacji, za ile sprzedano udziały. "Kwota transakcji objęta jest tajemnicą handlową, dlatego możemy tylko powiedzieć, że zakładane cele inwestycyjne zostały w pełni zrealizowane" - podkreślił Artur Adamowicz w przesłanej nam odpowiedzi.

Z szacunków "Wprost" wynika, że spółka kontrolowana przez Lewandowskiego mogła zainkasować nawet 230 mln zł.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes, "Wprost"

Pozostałe wiadomości