TVN24 Biznes | Z kraju

Dwóch na pięciu pracodawców nie ma zaufania do pracowników pracujących zdalnie

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Projekt zmian w Kodeksie pracy dotyczący pracy zdalnej
Projekt zmian w Kodeksie pracy dotyczący pracy zdalnejTVN24
wideo 2/6
TVN24Projekt zmian w Kodeksie pracy dotyczący pracy zdalnej

Niemal dwie piąte spośród pracodawców nie ufa pracownikom wykonującym swoje obowiązki zdalnie. Nieco ponad jedna trzecia ma pełne zaufanie wobec nich - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Ricoh.

W raporcie stwierdzono, że ograniczona wiara w zaangażowanie w pracę podczas zdalnego wykonywania obowiązków służbowych to jeden z najczęstszych powodów, dla których część firm nie wprowadzi elastycznego modelu pracy po ustaniu pandemii koronawirusa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Praca zdalna - zaufanie pracodawców do pracowników

Jak podano, jedynie 19 proc. pracodawców przyznało, że podczas pandemii i zdalnej pracy zauważyło spadek jej efektywności. 57 proc. uznało, że wprowadzenie nowych technologii, które pozwolą na efektywną pracę zdalną, po pandemii będzie miało duże znaczenie dla budowania pozytywnego wizerunku pracodawcy, a co za tym idzie - zatrzymania czołowych pracowników i przyciągnięcia najlepszych specjalistów na rynku.

Z badania przeprowadzonego na próbie 1500 osób zajmujących stanowiska decyzyjne w europejskich firmach wynika, że 39 proc. pracodawców nie ma zaufania do pracowników - szefowie uznali, iż podczas pracy zdalnej obowiązki służbowe nie są wykonywane równie efektywnie i sumiennie jak w biurze. Z kolei 35 proc. badanych zadeklarowało zaś pełne zaufanie względem zaangażowania swoich pracowników w obowiązki służbowe na pracy zdalnej.

W ankiecie wykazano też, że powrót do biura budzi obawy: 42 proc. pracodawców przyznało, że członkowie ich zespołów obawiają się powrotu do biura i przebywania w dużych skupiskach ludzi.

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości