Dziewiąta zmiana redaktora naczelnego w Polska Press

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Bodnar o przyjęciu Polska Press przez Orlen
Bodnar o przyjęciu Polska Press przez OrlenTVN24
wideo 2/6
TVN24Bodnar o przyjęciu Polska Press przez Orlen

Redaktorem naczelnym "Gazety Wrocławskiej" zostanie Alicja Giedroyć-Skiba - poinformowała Polska Press. Giedroyć-Skiba obejmie nowe stanowisko 1 czerwca 2021 roku. To dziewiąta zmiana redaktora naczelnego w Polska Press po przejęciu firmy przez Grupę Orlen. Zmieni się również prezes oddziału Polska Press w Gdańsku.

Polska Press podała w komunikacie, że Alicja Giedroyć-Skiba posiada wieloletnie doświadczenie w zawodzie dziennikarza, specjalizuje się w problematyce społecznej, prawnej, naukowej i medycznej. W swojej karierze zarządzała i kierowała strukturami redakcyjnymi.

"Przez wiele lat związana z mediami Dolnego Śląska. Pracowała w Polska Press i 'Gazecie Wrocławskiej' w latach 2002 – 2007 jako dziennikarz działów magazyn i kraj. Od 2017 do 2018 roku była kierownikiem oddziału dolnośląskiego 'Gazety Polskiej Codziennie'. Była komentatorem w działach społeczno-politycznym oraz magazynie tygodniowym 'Wieczoru Wrocławia' (1990 – 2002). Współtworzyła i była redaktorem naczelnym portalu wdolnymslasku.pl" - czytamy.

Polska Press poinformowała, że dotychczasowy redaktor naczelny "Gazety Wrocławskiej" Arkadiusz Franas rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Zmiana prezesa gdańskiego oddziału

Zmiani się również prezes oddziału Polska Press w Gdańsku. Od 1 czerwca tego roku stanowisko obejmie Tomasz Niski. Jak poinformowano, Tomasz Niski z mediami związany jest od ponad 28 lat.

"W Polska Press, do której wraca po pięcioletniej przerwie, pracował blisko 18 lat. Z oddziałem w Gdańsku związany był w latach 2012-2016 jako prezes Oddziału, wcześniej, od 2003 do 2004, jako wiceprezes. W latach 2011 – 2012 był prezesem i wiceprezesem Oddziału w Krakowie. W latach 2004 – 2007 na stanowiskach prezesa i wiceprezesa Oficyny Wydawniczej Wielkopolski, powiązanej kapitałowo z Polska Press. Tomasz Niski związany był również z Mediami Regionalnymi jako prezes Zarządu i dyrektor zarządzający Gazeta Pomorska Media House (2007 – 2009)" - wskazano w komunikacie.

Polska Press podała, że Wiktor Pilarczyk odchodzi z firmy za porozumieniem stron.

Nowy prezes Polska Press

Polska Press poinformowała 1 marca br., że została zawarta umowa jej kupna przez PKN Orlen. "Oznacza to, że spółka PKN Orlen jest formalnym właścicielem Polska Press, która wchodzi obecnie w skład Grupy Kapitałowej Orlen" – oznajmiono wówczas. Płocki koncern poinformował, że cena nabycia spółki wyniosła 210 mln zł.

W kwietniu na stronach Rzecznika Praw Obywatelskich pojawiła się informacja, zgodnie z którą Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek RPO o wstrzymanie wykonania decyzji Prezesa UOKiK w sprawie koncentracji. Chodzi o kwestię przejęcia przez PKN Orlen spółki Polska Press. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podkreślał w tym czasie, że nabycie udziałów Polska Press dokonało się skutecznie jeszcze przed wydaniem przez sąd postanowienia. 

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma rozpoznać poza kolejnością odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich od decyzji prezesa UOKiK ws. zgody na przejęcie kontroli nad Polska Press przez PKN Orlen.

Na początku marca Polska Press ogłosiła rezygnację prezes spółki Doroty Stanek, która stanowisko to zajmowała od 2004 roku. Z początkiem kwietnia do zarządu Polska Press powołana została Dorota Kania, która przejęła obowiązki odwołanego z końcem marca członka zarządu Pawła Fąfary.

W ubiegłym tygodniu poinformowano, że na stanowisko prezesa zarządu Polska Press został wybrany Tomasz Przybek.

Polska Press jest jedną z największych grup wydawniczych w Polsce, posiadającą około 20 dzienników regionalnych, blisko 120 tygodników lokalnych oraz prasę bezpłatną. Sprzedaje powierzchnię reklamową w prasie i internecie oraz świadczy usługi poligraficzne. Do grupy należą drukarnie oraz witryny online.

Polska PressPAP/Maciej Zieliński

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości