Z kraju

Kilka partii piwa wycofanych ze sprzedaży. "Możliwe negatywne skutki zdrowotne"

Z kraju

[object Object]
Sprzedaż alkoholu z ograniczeniami. Sprawdź jakie uprawnienia zyska samorządtvn24
wideo 2/3

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed możliwą obecnością fragmentów szkła w części zielonych butelek piwa Stella Artois o pojemności 330 mililitrów. Producent wycofuje zakwestionowany towar ze sklepów.

Jak poinformował GIS w komunikacie, produkt może być zanieczyszczony w związku z wadą butelek polegającą na możliwym odłamaniu się małych fragmentów szkła przy otwarciu kapsla i przedostania się ich do piwa.

Wycofane partie

29 maja producent piwa firma Anheuser-Busch InBev za pośrednictwem firmy UDH Sp. z o.o., będącej dystrybutorem produktu w Polsce, wezwał do wycofania z polskiego rynku ograniczonej liczby zielonych butelek piwa Stella Artois Export.

Wycofanie dotyczy partii produkcyjnych piwa, dostarczonych do Polski w okresie styczeń-marzec 2018 roku i wprowadzonych do obrotu w okresie: styczeń-maj 2018 roku.

Wycofanie dotyczy następujących partii produktu:

Wycofane partie produktuGIS

Producent piwa ustalił, że butelki potencjalnie dotknięte wadą, zostały wyprodukowane przez zewnętrznego dostawcę, który jest jednym z wielu dostarczających bezzwrotne butelki dla browaru Stella Artois. Podjęte przez producenta działania mają doprowadzić do wycofania z rynku butelek z ewentualnymi wadami w celu zapewnienia bezpieczeństwa konsumentowi - poinformował GIS.

Firma UDH, na postawie zawiadomienia od producenta, przygotowała oświadczenie dla konsumenta dotyczące zaistniałej sytuacji. "Stella Artois powiadomiła właściwe organy regulacyjne i podejmuje działania wspólnie ze swoimi dystrybutorami, aby produkty nie były sprzedawane i aby wycofać z punktów sprzedaży detalicznej wszystkie butelki z określonymi kodami i datami" - czytamy. Dystrybutor zapewnił, że wszyscy konsumenci, którzy posiadają butelki dotknięte potencjalną wadą, będą mogli otrzymać rekompensatę.

Co robić?

GIS podkreśla, że wskazane partie produktu nie powinny być spożywane z uwagi na możliwe negatywne skutki zdrowotne. Zaleca również, aby konsumenci i klienci, którzy posiadają piwo z wyżej wymienionych partii, skontaktowali się z zespołem obsługi klienta firmy UDH.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości