Polska Agencja Inwestycji i Handlu z nowym prezesem

Autor:
mp/ams
Źródło:
PAP
Kaczyński: zabronimy osobom kierującym spółkami Skarbu Państwa brania premii
Kaczyński: zabronimy osobom kierującym spółkami Skarbu Państwa brania premiiTVN24
wideo 2/5
TVN24Kaczyński: zabronimy osobom kierującym spółkami Skarbu Państwa brania premii

Paweł Kurtasz został prezesem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - poinformowała w środę PAIH. Nowy szef Agencji obejmie stanowisko 23 stycznia 2023 roku - dodano.

Nowy prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Paweł Kurtasz, zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Dryndę, który został odwołany z funkcji szefa PAIH na początku grudnia.

Jak podała w środowej informacji Agencja, "Rada Nadzorcza PAIH 10 stycznia powołała na stanowisko prezesa zarządu Pawła Kurtasza". Dodano, że zgodnie z decyzją RN nowy prezes obejmie stanowisko 23 stycznia br. "W zarządzie Agencji pozostają Zdzisław Sokal i Piotr Dytko" - wskazano.

Paweł Kurtasz - kim jest?

Paweł Kurtasz to manager i doktor nauk technicznych - poinformowała PAIH. Ukończył Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej, jest też absolwentem studiów podyplomowych Master of Business Administration (MBA).

Pawel Kurtaszinvest-park.com.pl

Przed objęciem funkcji szefa PAIH Kurtasz był wiceprezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a wcześniej m.in. prezesem INVEST-PARK DEVELOPMENT – spółki wchodzącej w skład grupy kapitałowej Wałbrzyskiej SSE - podano. Jego hobby to m.in. lotnictwo i szybownictwo.

Jak czytamy na stronie PAIH, Kurtasz to także współzałożyciel oraz były prezes spółki BSSTC.PL zajmującej się systemami bezpieczeństwa ruchu lotniczego i drogowego oraz teleinformatycznymi. Pełni również funkcję prezesa Fundacji Edukacyjnej Collegium Nobilium Opoliense działającej non-profit. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: invest-park.com.pl

Pozostałe wiadomości