Oferują szkolenia z programowania. Poszukują tysięcy pracowników

Z kraju

Te kierunki studiów dają najlepsze zarobkiTVN24 BiS
wideo 2/5

Skorzystanie z nieoprocentowanej pożyczki na podniesienie umiejętności programowania, a konsekwencji podjęcie pracy w zawodzie programisty - to założenia konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju. Jak poinformowano, jest on skierowany do osób bez wykształcenia informatycznego i doświadczenia w branży IT. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 15 września.

Jak czytamy w komunikacie, z funduszy Programu Wiedza Edukacja Rozwój możliwe będzie sfinansowanie szkoleń lub studiów podyplomowych z zakresu programowania. Resort wskazuje, że dodatkowo organizator kształcenia będzie wspierał uczestników projektu w poszukiwaniu pracodawców lub zleceniodawców z branży IT.

Budżet konkursu to 15 milionów złotych.

Deficyt pracowników

Działania w ramach konkursu mają pomóc w podniesieniu kompetencji zawodowych przyszłych programistów, których brak może uniemożliwić lub utrudnić rozwój sektora IT - czytamy.

Ministerstwo Rozwoju wskazuje, że już teraz rynek wykazuje braki od 40 do 50 tysięcy specjalistów, a ścieżka kariery specjalisty IT staje się atrakcyjna na rynku pracy, między innymi ze względu na wysokie wynagrodzenia i dodatki płacowe, na jakie może liczyć pracownik. Nabór wniosków o dofinansowanie szkoleń potrwa od 15 września do 15 października 2017 roku i będzie prowadzony elektronicznie za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock