Sadurska z kolejną posadą. Zasiądzie w zarządzie drugiej spółki

[object Object]
Sadurska z pałacu do PZU?tvn24
wideo 2/2

Rada nadzorcza PZU Życie powołała do zarządu spółki Małgorzatę Sadurską. Tym samym został on powiększony do dziesięciu osób. Powołanie Małgorzaty Sadurskiej do zarządu PZU Życie jest kwestią czysto techniczną - podała PZU SA.

"Małgorzata Sadurska - Członek Zarządu PZU Życie SA" - czytamy na stronie internetowej spółki. Nie ma natomiast informacji, czym będzie zajmowała się Sadurska.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie to spółka należąca do grupy PZU SA. Zajmuje się ubezpieczeniami, m.in. na życie, posagowymi, rentowymi i medycznymi, a także działalnością reasekuracyjną.

"Powołanie Małgorzaty Sadurskiej do zarządu PZU Życie SA jest kwestią czysto techniczną. Każdy członek zarządu PZU SA zasiada także w zarządzie PZU Życie SA. Osoba zasiadająca w zarządach obu spółek pobiera jedno wynagrodzenie" - przekazało biuro prasowe.

Zarząd PZU

W ubiegły poniedziałek, 12 czerwca rada nadzorcza PZU powołała Sadurską do zarządu spółki. Sadurska została wcześniej tego dnia odwołana ze stanowiska szefowej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Powołanie do zarządu PZU, jak poinformowała spółka, nastąpiło na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. Sadurska w PZU zastąpiła byłego posła Andrzeja Jaworskiego, który 29 maja br. złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu spółki. Tego dnia ubezpieczyciel poinformował, że przyczyną rezygnacji Jaworskiego "jest realizacja zadań nakreślonych w czasie powołania na Członka Zarządu PZU w dniu 13 maja 2016 roku". Z kolei 8 czerwca Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta. Tego samego dnia szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk poinformował w Sejmie, że Sadurska jest kandydatem do zarządu PZU.

Z Kancelarii Prezydenta

Małgorzata Sadurska (ur. 1975) to absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowych studiów Organizacja i Zarządzanie w Lubelskiej Szkole Biznesu. Od 2005 roku była przez trzy kadencje posłanką PiS z okręgu lubelskiego. Dwa razy - w 2004 i w 2014 roku kandydowała bez powodzenia z list PiS do Parlamentu Europejskiego. Między czerwcem a listopadem 2007 roku była sekretarzem stanu w kancelarii premiera Jarosława Kaczyńskiego. Brała wtedy m.in. udział w negocjacjach z protestującymi pielęgniarkami. W latach 2007-12 była przewodniczącą Rady Nadzorczej ZUS, reprezentując w niej rząd. Od zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy w sierpniu 2015 roku była szefową jego kancelarii.

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości