TVN24 Biznes | Z kraju

Wróciła do klubu PiS po kilkunastu dniach. Teraz została dyrektor w Elektrowni Bełchatów

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Janowska: mamy wspólny cel walczyć o bezpieczeństwo energetyczne
Janowska: mamy wspólny cel walczyć o bezpieczeństwo energetyczneTVN24
wideo 2/4
TVN24Janowska: mamy wspólny cel walczyć o bezpieczeństwo energetyczne

Małgorzata Janowska została powołana na stanowisko dyrektora ekonomiczno-finansowego Elektrowni Bełchatów. Janowska jest posłanką, należy do klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Zatrudnienie nastąpiło zgodnie z obowiązującymi w spółce procedurami rekrutacyjnymi - poinformowała TVN24 Biznes Sandra Apanasionek, rzeczniczka prasowa PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Elektrownia Bełchatów stanowi od 2010 roku jeden z oddziałów wchodzących w skład Spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., która jest częścią PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Małgorzata Janowska w Elektrowni Bełchatów

Małgorzata Janowska w poniedziałek, 13 grudnia została powołana na stanowisko dyrektora ekonomiczno-finansowego Elektrowni Bełchatów - poinformowała nas rzeczniczka prasowa spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jak wskazała, do głównych obowiązków Janowskiej należeć będzie usprawnianie procesów w obszarze finansów, m.in. w kontekście realizowanego procesu transformacji sektora energetyki konwencjonalnej, w którym Elektrownia Bełchatów ma odegrać ważną rolę stabilizatora polskiego systemu elektroenergetycznego.

Rzeczniczka zwróciła uwagę, że aktualna posłanka PiS ze spółką PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna związana jest od marca 2016 roku. Przed powołaniem na stanowisko dyrektora ekonomiczno-finansowego Elektrowni Bełchatów koordynowała prace w departamencie rachunkowości.

Ponadto, jak dodała, Małgorzata Janowska posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym, w tym 12-letnie na stanowiskach menadżerskich w bankowości. "Od 2014 r. do 2016 r. zatrudniona była na stanowisku dyrektora oddziału BIZ Bank SA w Piotrkowie Trybunalskim. W latach 2013-2014 pełniła funkcję dyrektora oddziału Credit Agricole Bank Polska w Piotrkowie Trybunalskim, a wcześniej przez 3 lata dyrektora Alior Banku o/Bełchatów. W latach 1999-2010 sprawowała funkcje zarządcze, najpierw w Polskiej Telefonii Cyfrowej, a następnie w Polbanku EFG, gdzie kierowała oddziałem operacyjnym" - czytamy w przesłanej nam odpowiedzi.

Janowska ukończyła Wyższą Szkołę Marketingu i Biznesu o specjalności bankowość oraz magisterskie studia uzupełniające na Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi o specjalności zarządzanie finansami. 

Małgorzata Janowska wróciła do PiS

Małgorzata Janowska w czerwcu br. - wraz ze Zbigniewem Girzyńskim i Arkadiuszem Czartoryskim - odeszła z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Spowodowało to, że w klubie PiS zostało 229 posłów, co nie dawało samodzielnej większości.

7 lipca Kaczyński ogłosił, że do klubu wrócił Czartoryski. Dzień później przewodnicząca koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj ogłosiła, że do tego koła dołączyli Girzyński i Janowska.

W połowie lipca br. wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński przekazał, że Małgorzata Janowska wróciła do klubu PiS. Poinformował też, że przechodzi do Partii Republikańskiej Adama Bielana. - Cieszę i dziękuję panu prezesowi i panu prezesowi Adamowi Bielanowi, również premierowi Mateuszowi Morawieckiemu – za bardzo długie dyskusje na temat energetyki, bo faktycznie powodem mojego wyjścia z klubu były właśnie kwestie różnic widzenia energetyki. Może powiedzmy sobie szczerze – braku rozmów - mówiła na lipcowej konferencji prasowej Janowska.

- Walczę o moje miasto Bełchatów, o mój region, ale przede wszystkim o mieszkańców, żeby mieli zagwarantowaną pracę, bezpieczeństwo, żeby czuli się dobrze w swoim mieście i żeby to miasto nie stało się martwym miastem - mówiła Janowska.

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości