Duża sieć zmienia godziny otwarcia. Jest komunikat

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Nowe obostrzenia w strefie czerwonejTVN24
wideo 2/5
TVN24Nowe obostrzenia w strefie czerwonej

Lidl poinformował o przedłużeniu godzin otwarcia sklepów. Niektóre z nich mają być czynne całą dobę. Wcześniej godziny otwarcia zmieniły Biedronka oraz Kaufland.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Od czwartku w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach i placówkach pocztowych powróciły tak zwane godziny dla seniorów. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku w tych punktach w godzinach 10-12 będą obsługiwane wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział także, że od najbliższej soboty zostaną wprowadzone limity osób w sklepach. Ograniczenia będą dotyczyły placówek w strefie czerwonej. Limit będzie wynosił 5 osób na jedną kasę.

Na nowe obostrzenia zareagowali przedstawiciele Lidl Polska. W czwartek przedstawiciele sieci poinformowali o wydłużeniu godzin otwarcia sklepów. "Wydłużyliśmy godziny otwarcia wszystkich sklepów Lidl. Wybrane sklepy czynne nawet całą dobę" - czytamy w informacji zamieszczonej na stronie sieci.

Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska przekazała, że "obiekty otwarte całą dobę znajdują się w miejscowościach takich jak: Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Szczecin, Koszalin, Zielona Góra, Piła, Polkowice, Tarnowo Podgórne, Grodzisk Mazowiecki czy Jawor". "W dalszym ciągu będziemy obserwować obecną sytuację i na bieżąco na nią reagować" - zaznaczyła Robaszkiewicz.

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW LIDL

Koronawirus a sklepy

Wcześniej o zmianach godzin otwarcia poinformował nas również Kaufland. "Chcąc umożliwić klientom robienie zakupów także w godzinach późnowieczornych, w ostatnim czasie podjęliśmy decyzję o wydłużeniu godzin funkcjonowania większości sklepów Kaufland, które po zmianie są otwarte w godz. 6-23" - czytamy w odpowiedzi przesłanej przez biuro prasowe Kaufland Polska Markety.

Na zmiany zdecydowała się również Biedronka. Od soboty cała Polska znajduje się w żółtej strefie z wyjątkiem powiatów i miast, które są w czerwonej strefie z surowszymi restrykcjami. W związku z tym Biedronka zdecydowała o wydłużeniu godzin otwarcia placówek od minionego weekendu. Jak mogliśmy przeczytać w komunikacie, od soboty ponad 40 sklepów w całej Polsce działa całodobowo, a około 650 - do 23.30.

Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli sieci w najbliższych dniach wydłużenie godzin pracy miało dotyczyć kolejnych placówek. Według przedstawicieli sieci Biedronka "wydłużenie godzin otwarcia sklepów wpłynie na mniejszą liczbę klientów w jednym momencie, co zwiększy bezpieczeństwo zakupów zarówno dla klientów, jak i pracowników".

O ewentualne zmiany godzin otwarcia sklepów pytaliśmy w ubiegłym tygodniu również inne sieci. Biuro prasowe Tesco poinformowało nas, że "godziny otwarcia sklepów Tesco nie ulegną zmianom". "Większość z nich jest czynnych do godziny 22 lub 23 (w zależności od lokalizacji). Cały czas zapraszamy także klientów do naszych sklepów otwartych 24/7" - dodali przedstawiciele sieci.

Ewa Wojtysiak z Dino Polska również nie wskazywała, by miało dojść do zmian w działaniu sklepów. "Markety Dino w całej Polsce są czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach od 06:00 do 23:00" - mogliśmy przeczytać w przesłanej nam odpowiedzi. "Pojedyncze sklepy Dino są otwarte w krótszych niż standardowe godzinach, co związane jest z dostosowaniem funkcjonowania tych placówek do lokalnych przepisów" - zaznaczyła Wojtysiak.

Biuro prasowe Carrefour Polska zapewniło, że sieć na bieżąco śledzi sytuację związaną z epidemią COVID-19 oraz stosuje się do wszelkich przepisów i zaleceń mających zastosowanie do działalności jego placówek handlowych. "Jednocześnie pragniemy zapewnić, że znaczną część portfolio placówek handlowych Carrefour stanowią hipermarkety, które są w stanie bezpiecznie obsłużyć dużą liczbę klientów, bez potrzeby wydłużania godzin pracy" - dodało biuro prasowe Carrefour Polska.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: