Kaucja za butelki zwrotne w górę. Zapłacimy dwa razy więcej

Autor:
jr/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Wrzucali butelki po alkoholu do akwenu
Wrzucali butelki po alkoholu do akwenuStraż Miejska w Pabianicach
wideo 2/4
Straż Miejska w Pabianicach Wrzucali butelki po alkoholu do akwenu

Grupa Żywiec zmienia wysokość kaucji za butelki zwrotne od 2 lutego 2023 roku - potwierdziła TVN24 Biznes Magdalena Brzezińska, dyrektor ds. korporacyjnych w koncernie. Wyjaśniła, że "decyzja ta wynika głównie ze wzrostu cen butelek u dostawców". 

Media informowały, że Grupa Żywiec wysłała do sklepów pismo, że od 2 lutego nastąpi aktualizacja ceny transakcyjnej butelki zwrotnej na piwa o pojemności 0,5 l. Nowa cena to 1 zł zamiast dotychczasowych 50 groszy.

- Grupa Żywiec zmienia wysokość kaucji za butelki zwrotne od 2 lutego 2023 roku - potwierdziła TVN24 Biznes Magdalena Brzezińska, dyrektor ds. korporacyjnych w Grupie Żywiec. Wyjaśniła, że "decyzja ta wynika głównie ze wzrostu cen butelek u dostawców". 

- Punkty sprzedaży detalicznej będą samodzielnie informować klientów o terminie tej zmiany - dodała.

Aktualizacja kaucji w innych browarach

Zwróciliśmy się zapytaniem do Kompanii Piwowarskiej o to, czy również planują aktualizację ceny.

- Na obecną chwilę nie mamy komentarza dotyczącego kaucji na butelki zwrotne – odpowiedziała TVN24 Biznes Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektorka ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej.

Agata Koppa z Carlsberg Polska podkreśliła w korespondencji z TVN24 Biznes, że cała branża boryka się z niespotykanym w skali ostatnich lat wzrostem kosztów energii, surowców, a co za tym idzie wzrostem kosztów opakowań, w tym wzrostem ceny butelki zwrotnej.  

- W tej chwili analizujemy sytuację i przepracowujemy rozwiązania, które przybliżą nas do odpowiedzi na pytanie o potencjalną aktualizację ceny kaucji za butelkę zwrotną - zaznaczyła dodając, że poprzednia zmiana kaucji za butelkę wielokrotnego użytku miała miejsce 01 marcu 2017 roku.

Czytaj więcej: Nowy obowiązek dla sklepów. Ministerstwo zapowiada korektę

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości