TVN24 Biznes | Z kraju

Dodatkowy pas na autostradzie z Warszawy do Łodzi. Jest druga decyzja środowiskowa

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP
Działa nowy system poboru opłat na autostradach e-TOLL
Działa nowy system poboru opłat na autostradach e-TOLLTVN Turbo
wideo 2/9
TVN TurboDziała nowy system poboru opłat na autostradach e-TOLL

Wydano drugą decyzję środowiskową dotyczącą poszerzenia odcinka autostrady A2 między Łodzią a Warszawą o dodatkowy pas. Po województwie łódzkim zgodę uzyskano również w województwie mazowieckim - przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

"Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję środowiskową umożliwiającą kontynuację prac związanych z przygotowaniem rozbudowy autostrady A2 o dodatkowy pas ruchu na odcinku od granicy województw mazowieckiego i łódzkiego do węzła Konotopa" - podała GDDKiA.

Przypomniano, że w czerwcu tego roku decyzję środowiskową wydano na poszerzenie A2 w województwie łódzkim.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Szacujemy, że umowę podpiszemy wiosną"

Dalszym etapem, po zapewnieniu finansowania, będzie ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji w systemie "projektuj i buduj".

Według GDDKiA postępowanie zostanie ogłoszone jesienią tego roku. "Przy sprawnym przebiegu procedury szacujemy, że umowę podpiszemy wiosną 2022 r. Rozpoczęcie robót w terenie przewidujemy jesienią 2023 r. a zakończenie na przełomie 2025 i 2026 r." - dodano.

Projekt zakłada, że na autostradzie A2 dobudowane zostaną dodatkowe pasy ruchu po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej drogi. Ponadto przebudowany zostanie system kanalizacji deszczowej, a oświetlenie zostanie zmienione na typu LED. Planowana jest też rozbudowa istniejących miejsc obsługi podróżnych (MOP) o dodatkowe stanowiska postojowe oraz drogi wewnętrzne.

Docelowo A2 będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków po cztery pasy ruchu na jednej jezdni, natomiast dalszy odcinek do węzła Łódź Północ po trzy pasy ruchu.

Autostrada A2gddkia.gov.pl

Autor:kris/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: gddkia.gov.pl

Pozostałe wiadomości