Poczta Polska nie przyjmuje przesyłek do Chin. Do odwołania

Z kraju

TVN24 BiSJak chronić się przed koronawirusem? Rozmowa z Magdaleną Rybicką

Od wtorku Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin - poinformowała firma w komunikacie. Ma to związek z zawieszeniem lotów do Państwa Środka i brakiem innych możliwości transportu do tego kraju.

Poczta Polska zaznaczyła, że mogą też wystąpić opóźnienia w doręczaniu przesyłek już wysłanych.

Jak podkreśliła firma w oświadczeniu, zawieszenie ma obowiązywać do odwołania.

Jednocześnie operator przypomina komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego z 31 stycznia 2020 roku. Jak czytamy dalej, "nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin".

Zawieszone loty

We wtorek PLL LOT poinformowały, że w związku z epidemią koronawirusa podjęły decyzję o przedłużeniu zawieszenia rejsów między Warszawą a Pekinem do 29 lutego br. W piątek przewoźnik zdecydował zawiesić rejsy do Pekinu od 1 lutego do 9 lutego br.

Zgodnie z rozkładem LOT lata bezpośrednio z Warszawy na dwa pekińskie lotniska: Stołeczne Międzynarodowe Lotnisko Pekin (PEK) i Pekin-Daxing (PKX) w sumie codziennie, siedem razy w tygodniu.

LOT zaznaczył, że "bacznie monitoruje sytuację epidemiologiczną na całym świecie".

Połączenia lotnicze z Chinami wcześniej zawiesiły m.in. British Airways, Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines, Air India i Seoul Air, a American Airlines zawiesiły loty do i z Szanghaju i Pekinu. Fińskie linie Finnair poinformowały, że odwołują loty do Pekinu i Nankinu do drugiej połowy marca.

Koronawirus

Nowy typ koronawirusa wykryto w chińskim mieście Wuhan w grudniu 2019 roku. Objawy choroby to gorączka, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach. Koronawirus powoduje zapalenie płuc, które jest nieco lżejsze od zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej SARS wywołanego przez innego koronawirusa.

Jak chronić się przed zakażeniem koronawirusem? Zalecenia WHO Wirus przedostał się do wszystkich prowincji i regionów Chin, a także do ponad 20 krajów świata, w tym do USA, Niemiec, Francji, Hiszpanii i Finlandii.

Źródło koronawirusa nie jest znane. Prawdopodobnie do pierwszego zakażenia u człowieka doszło po kontakcie z nielegalnie sprzedawanymi dzikimi zwierzętami na targu ryb i owoców morza w Wuhanie.

Koronawirus z Chin. RAPORT TVN24.PL >

Autor: kris / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock