Sieć sklepów wycofuje partię produktu. "Nie należy używać do kontaktu z żywnością"

Autor:
jr/ToL
Źródło:
PAP
Partia sezamu białego wycofywana z obrotu
Partia sezamu białego wycofywana z obrotuGIS
wideo 2/6
GISPartia sezamu białego wycofywana z obrotu

Sieć sklepów Action wycofuje ze sprzedaży partię talerzy z melaminy. "Spożywanie posiłków podawanych na tych talerzach może wiązać się z zagrożeniem dla zdrowia konsumenta" - poinformował w komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny.

"W wyniku badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono przekroczenie limitu migracji specyficznej formaldehydu z talerzy z melaminy" - poinformował GIS w ostrzeżeniu.

Zagrożenie dla zdrowia

"Na podstawie oceny ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowego Instytutu Badawczego należy uznać, że spożywanie posiłków podawanych na tych talerzach może wiązać się z zagrożeniem dla zdrowia konsumenta w zakresie narażenia na formaldehyd" - dodano.

Sanepid zaleca, aby nie używać produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością.

Numer partii talerzy to 034914. Podmiot odpowiedzialny za produkt to: AM/63 P.O BOX 37211, 1030 AE AMSTERDAM, THE NETHERLANDS. Dystrybutor produktu w Polsce to: ACTION POLAND Sp. z o. o. ul. Wojewódzka 10, 40-026 Katowice.

Natychmiastowe wycofanie produktu

Firma Action Poland Sp. z o.o. zobowiązała się do przekazania informacji do swoich sklepów o natychmiastowym wycofaniu z obrotu handlowego wyrobu objętego ostrzeżeniem. Spółka poinformowała dostawcę wyrobu o stwierdzonych nieprawidłowościach i o podjętych działaniach.

GIS poinformował o przekroczenie limitu formaldehydu w talerzach z melaminyGIS

Action to sieć handlowa oferująca produkty codziennego użytku. Pochodzi z Holandii. Posiada ponad dwa tysiące sklepów w 10 krajach.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: www.hollandfoto.net / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości