Tani przewoźnik uruchomi nowe połączenia z Polski. 37. kraj na liście

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
Horała o połączeniach z lotniska Warszawa-Radom
Horała o połączeniach z lotniska Warszawa-RadomTVN24
wideo 2/5
TVN24Horała o połączeniach z lotniska Warszawa-Radom

Ryanair zapowiedział w piątek uruchomienie lotów z Polski do Albanii. "Albania staje się tym samym 37. krajem w siatce połączeń" - poinformowała irlandzka linia lotnicza. Rejsy będą realizowane w okresie zimowym z lotnisk Warszawa-Modlin i Kraków-Balice. W najbliższą niedzielę mają wystartować połączenia do stolicy Albanii z lotniska Warszawa-Radom, obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Ryanair będzie latał między polskimi portami a lotniskiem w Tiranie od 23 października do 24 marca 2024 roku. Z kolei w najbliższą niedzielę, 11 czerwca, zaplanowano inauguracje lotów do Tirany z lotniska Warszawa-Radom. Rejsy z południa Mazowsza będą obsługiwane przez PLL LOT.

W czwartek lotnisko Kraków-Balice poinformowało, że również Wizz Air zainauguruje trasę do Tirany. Ma to nastąpić 24 marca 2024 roku. Loty do stolicy Albanii będą się odbywać trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki.

Najpopularniejsze linie lotnicze w Polsce

Z ostatnich dostępnych danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że Ryanair jest najpopularniejszą linią lotniczą w Polsce. W 2022 roku w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym obsłużono ponad 13,3 miliona pasażerów irlandzkiego przewoźnika.

Drugie miejsce zajęły Polskie Linie Lotnicze LOT - blisko 8,5 miliona pasażerów, a trzecie Wizz Air - 7,6 miliona pasażerów. Tuż za podium znalazła się niemiecka Lufthansa - ponad 1,5 miliona pasażerów. W czołówce sklasyfikowano też m.in. linie KLM - ponad 637,5 tysiąca pasażerów, a także Norwegian Air Shuttle - ponad 466,4 tysiąca.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości