Tech

Xiaomi najcenniejszym start-upem. Goni Samsunga i Apple'a

Tech

mi.comXiaomi goni wiekszych konkurentów

Chiński producent smartfonów firma Xiaomi stała się najcenniejszym na świeci start-upem technologicznym zaledwie cztery lata po założeniu. Podczas ostatniej wyceny Xiaomi zatrzymała się na 45 mld dolarów, przekraczając wartość Ubera, który wyceniany jest na 40 mld dolarów.

Jak pisze BBC News, Xiaomi szybkim krokiem zmierza na czoło rankingu największych na świecie producentów smartfonów, w którym liderami są Samsung i Apple. Chiński producent już zapowiedział premierę nowego urządzenia na styczeń.

Duży cel

Wśród inwestorów Xiaomi są takie fundusze jak All-Stars Investment, DST Global, Hopu Investment Management, Yunfeng Capital i GIC, - To najlepsze wyniki od czterech lat. Zapowiada się nowy etap w dziejach firmy - podkreślił współzałożyciel i szef Xiaomi Bin Lin. BBC News podkreśla, że strategia produkcji i sprzedaży tanich smartfonów umożliwiła Xiaomi wyprzedzić w sprzedaży w Chinach takiego giganta jak Samsung. Tak dobra wycena firmy następuje pomimo kłopotów Xiaomi w Indiach, gdzie sprzedaż urządzeń chińskiego producenta została czasowo wstrzymana w związku z protestem patentowym szwedzkiego Ericssona. Xiaomi jako cel na rok 2014 wyznaczyła sobie sprzedaż 60 mln smartfonów.

Autor: mn/bgr / Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: mi.com

Pozostałe wiadomości