Skype Translator już jest. Przetłumaczy rozmowy w kilku językach

Tech

Aktualizacja:
microsoft.comSkype Translator teraz dostępny na próbę

Skype Translator (Tłumacz Skype) jest już dostępny w wersji przedpremierowej. Nowe narzędzie Skype tłumaczy rozmowę w czasie rzeczywistym. Na razie jednak tylko na kilka języków.

Microsoft zapowiedział pojawienie się na rynku tłumacza Skype już blisko pół roku temu. Teraz oprogramowanie jest już gotowe i dostępne sklepie Microsoft, ale na razie w wersji testowej.

Co i jak?

Jedynym ograniczeniem jest krótka lista języków, na której tłumaczone są rozmowy głosowe: angielski, hiszpański, włoski i mandaryński. W trakcie konwersacji na ekranie wyświetlana jest transkrypcja rozmowy. Trzeba jednak pamiętać, że po wybraniu znajomego, do którego chcemy zadzwonić, by włączyć tłumacza, a potem wybrać język, którego nasz rozmówca będzie używał. Większe możliwości tłumacz daje w kwestii rozmów tekstowych - tutaj baza zawiera 45 języków. Na razie Skype Translator dostępny jest jedynie dla Windowsa 8 lub 10.

Krok Facebooka

Pod koniec kwietnia Facebook wprowadził usługę wideorozmów dla użytkowników aplikacji Messenger, dzięki której można za darmo prowadzić rozmowy z osobami z całego świata. Program jest dostępny zarówno dla urządzeń z systemem Android, jak i iOS. Usługa dostępna jest w 15 krajach, w tym w Polsce. Aby móc rozmawiać, wystarczy mieć połączenie ze zwykłą siecią komórkową 3G lub Wi-Fi.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl, theverge.com

Źródło zdjęcia głównego: microsoft.com