Samsung zaprezentował nowy, większy smartfon

Tech


W środę w Nowym Jorku miała miejsce premiera smartfonu Samsung Galaxy Note8. Urządzenie wyposażono w większy ekran, nowy rysik, Dual Sim i podwójny aparat z optyczną stabilizacją obrazu. Producent zapewnia, że baterie przeszły rygorystyczną kontrolę jakości. Telefon będzie dostępny od połowy września.

Ekran Quad HD+ Super AMOLED ma przekątną 6,3 cala i rozdzielczość 2960x1440 (521ppi). Dzięki funkcji App Pair użytkownicy Galaxy Note8 mogą sparować dwie wybrane aplikacje i uruchamiać je jednocześnie w trybie podzielonego ekranu.

Nowy Galaxy Note

Nowy model wyposażono w większą pamięć RAM (6 GB rozszerzalną do 256 GB) i hybrydowy slot Dual SIM, który pozwala na naprzemienne korzystanie z dodatkowej karty Nano SIM lub karty Micro SD.

Urządzenie korzysta z ośmiordzeniowego, 64-bitowego procesora (2,3 GHz Quad + 1,7 GHz Quad) opartego na technologii 10 nm i baterii 3,300 mAh. Smartfon opiera się na systemie Android 7.1.1.

Galaxy Note8 został wyposażony w dwie 12-megapikselowe tylne kamery z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) oraz przedni 8-megapikselowy aparat fotograficzny.

Smartfon jest wodoodporny. Może korzystać z funkcji ładowania bezprzewodowego, a także współpracować ze stacją dokującą Samsung DeX, z którą ma być sprzedawany w zestawie.

Wadliwe baterie

Jego poprzednik - Galaxy Note7 - okazał się niewypałem. Samsung wycofał go z rynku i ostatecznie wstrzymał jego produkcję po licznych doniesieniach o przegrzewaniu się, a nawet eksplozjach urządzenia.

Decyzję o wstrzymaniu produkcji ogłoszono kilka tygodni od premiery urządzenia latem 2016 roku. W styczniu br. firma podała, że to baterie były przyczyną przegrzewania się i zapalania smartfonów. Jak zapewnia producent, bateria w Galaxy Note8 została poddana nowej, 8-punktowej procedurze kontrolnej.

Autor: tol / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe