Peugeot Citroen i Mitsubishi wstrzymują częściowo produkcję w Rosji

Tech


Francuski koncern Peugeot Citroen oraz japoński Mitsubishi czasowo wstrzymały produkcję niektórych modeli swoich aut w Rosji - pisze “The Moscow Times”. To odpowiedź na gwałtowny spadek sprzedaży aut w tym kraju, z powodu kryzysu gospodarczego.

W poniedziałek Peugeot Citroen w swoich zakładach PSMA Rus w regionie Kaługa wstrzymał produkcję modeli C4 i 408 sedan do 10 lipca. Jak czytamy, fabryka w Kałudze jest współwłasnością Mitsubishi, który w poniedziałek także rozpoczął wstrzymywanie produkcji swojego crossovera Outlander i Pajero Sport - informuje gazeta “Wiedomosti”. I dodaje, że produkcja tych dwóch modeli ma zostać wznowiona 12 maja.

Coraz słabiej

Peugeot Citroen poinformował, że wstrzymanie produkcji spowodowane jest trudną sytuacją na rosyjskim rynku i spadkiem popytu.

Sprzedaż samochodów Peugeot spadła o 79 proc. rok do roku, do 545 sztuk. Podobnie zmalała sprzedaż Citroena, do 484 pojazdów. Z kolei Mitsubishi zanotował spadek o 68 proc. rok do roku - 3250 pojazdów. Mniejsza sprzedaż samochodów spowodowana jest przez staczającą się w recesję gospodarkę, sankcje i niskie ceny ropy naftowej. Przyczynił się do tego także słaby rubel - pisze “The Moscow Times”.

65 proc. części używanych do produkcji modeli C4 i 408 w Rosji pochodzi z importu.

Autor: mn / Źródło: The Moscow Times