Tech

Hakerzy mogą się bać. Policja sięgnie po ekstraśrodki

Tech

ShutterstockPolicja zajmie się wykrywawniem hakerów

Internetowych oszustów wytropi i unieszkodliwi Techniczne Centrum Zwalczania Cyberprzestępczości - informuje "Rzeczpospolita".

Sieciowi przestępcy na dobre rozwinęli skrzydła: włamują się do systemów bankowych, kradną poufne dane, żądając okupu, czyszczą konta, nie mówiąc o tysiącach innych oszustw internetowych. Są coraz zuchwalsi.

Ekstraśrodki

Dlatego policja chce sięgnąć po ekstraśrodki i stworzyć w Komendzie Głównej wyspecjalizowaną komórkę, która od strony informatycznej będzie szukać sposobów, jak wykryć i wyeliminować hakerów. - Centrum będzie służyć policji wiedzą i dostarczać myśl technologiczną, a także narzędzia, sprzęt i specjalistyczne systemy informatyczne do walki z cyberprzestępczością - mówi "Rzeczpospolitej" Marcin Golizda-Bliziński, naczelnik Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji (KGP). Prace nad powołaniem nowej komórki ruszyły. - Zamierzamy ściągnąć do Centrum informatyków z pasją i wiedzą na takim poziomie wtajemniczenia, by byli groźnymi przeciwnikami dla hakerów. W policji jest wiele takich osób - tłumaczy Golizda-Bliziński.

Wiceministra od zaraz. Materiał z programu "Czarno na Białym" w TVN24 (18.03.2016):

Wiceministra od zaraz
Wiceministra od zaraztvn24

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości