Prezes CD Projekt o Wiedźminie 3: kopiują nas najwięksi tego świata

Tech

TVN24 BiSPrezes CD Projekt o Wiedźminie 3: najwięksi tego świata nas kopiują

Wiedźmin 3 jest w tej chwili bezkonkurencyjnie najbardziej oczekiwaną grą 2015 roku. To najwięksi tego świata nas kopiują. Nigdy nie myśleliśmy, że skoro jesteśmy w Polsce, to musimy zrobić coś mniejszego, skromniejszego - mówił w TVN24 Biznes i Świat Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Adam Kiciński, prezes CD Projekt przyznał, że polski sukces w branży gier wynika z tego, że Polacy dość wcześnie zaczęli je tworzyć.

Ważna wizja

- Od początku chcieliśmy robić gry wielkie, sprzedawane na całym świecie. Nigdy nie myśleliśmy w kategoriach rynków lokalnych. Nigdy nie myśleliśmy, że skoro jesteśmy w Polsce, to musimy zrobić coś mniejszego, skromniejszego - mówił Adam Kiciński. Wiedźmin 3 jest w tej chwili bezkonkurencyjnie najbardziej oczekiwaną grą 2015 roku. Zdobył już ponad 200 nagród, chociaż jeszcze nie został wydany. Skutecznie konkurujemy z największymi. To najwięksi tego świata nas kopiują - dodał Kiciński.

Innowacje

Adam Kiciński jest jednym z laureatów Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. - Po tej nagrodzie coraz więcej o nas się mówi, że jesteśmy innowatorem, ale my zawsze nim byliśmy, bo robienie gier to ultra innowacyjny proces. My musimy wymyślać rzeczy nowe lub poprawiać istniejące. Tak ten biznes wygląda - tłumaczył Kiciński.

Autor: msz//km / Źródło: tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: CD Projekt