Rosną zapasy ropy naftowej. Ceny znów spadają

Rynki

TVN24 BiSRosną zapasy ropy naftowej. Ceny znów spadają

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o prawie 1,5 proc. i są poniżej 31 dolarów za baryłkę - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na marzec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 30,35 USD, po zniżce o 42 centy, czyli 1,4 proc.

Obniżka

Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 54 centy, czyli 1,6 proc., do 33,74 USD za baryłkę. Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2,15 mln baryłek, czyli 0,4 proc., do 504,1 mln baryłek - poinformował w czwartek amerykański Departament Energii (DoE). Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 1,4 mln baryłek, czyli 0,9 proc., do 162,37 mln baryłek - podał DoE.

Coraz więcej

DoE podał też, że zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 3,04 mln baryłek, czyli 1,2 proc., do 258,69 mln baryłek. - Nadal mamy wzrosty zapasów ropy w USA - wskazuje Michael McCarthy, główny strateg CMC Markets w Sydney. - Nie tylko są ryzyka dalszego spadku cen ropy, ale też są ograniczenia co do możliwych wzrostów notowań surowca - dodaje. W tym tygodniu na NYMEX w Nowym Jorku ropa zdrożała o 3,6 proc.

Notowania ropy Brent Oil Future w ostatnich 3 dniachstooq

Autor: msz/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay (CC0 Public Domain)

Raporty: