TVN24 Biznes | Pieniądze

Polski Ład a pensje posłów i senatorów. Ministerstwo dementuje informację o zmianach

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Wiceminister Soboń o zmianach w Polskim Ładzie
Wiceminister Soboń o zmianach w Polskim ŁadzieTVN24
wideo 2/5
TVN24Wiceminister Soboń o zmianach w Polskim Ładzie

Rząd pracuje nad kolejnymi zmianami w Polskim Ładzie. Nie będą to żadne specjalne, dodatkowe korzyści dla parlamentarzystów - napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Mueller. Wcześniej pojawiły się informacje o tym, że planowana jest zmiana opodatkowania parlamentarzystów, tak by nie stracili na reformie podatkowej.

Radio ZET poinformowało w poniedziałek, że Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianą sposobu opodatkowania parlamentarzystów tak, aby nie stracili na Polskim Ładzie. Jak wskazywano, pod uwagę brane jest między innymi wydanie interpretacji z zapisem, że posłowie i senatorowie to osoby fizyczne, które wykonują działalność polityczną.

Wcześniej informowaliśmy, że Polski Ład uderzył senatorów po kieszeniach. Jak wskazywał dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki, w porównaniu do grudnia na konto parlamentarzystów trafiło po około 1400 zł mniej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Polski Ład - Piotr Mueller komentuje

Postanowiliśmy zapytać MF o szczegóły planowanych rozwiązań. "Dementujemy tę informację. MF nie pracuje nad specjalnymi rozwiązaniami dla parlamentarzystów. Pracujemy nad przepisami, o których była mowa na konferencji prasowej 21 stycznia" - odpowiedziało TVN24 Biznes biuro prasowe resortu finansów.

Do tych doniesień odniósł się również na Twitterze rzecznik rządu Piotr Mueller. "Nie będzie żadnych specjalnych, dodatkowych korzyści dla parlamentarzystów. MF pracuje nad przepisami, o których niedawno informowaliśmy na konferencji" - napisał Mueller.

Informacjom zaprzeczył również nowy wiceminister finansów Artur Soboń. "Nad tym w @MF_GOV_PL nie pracujemy! Pracujemy za to m.in. nad rozwiązaniami dla samotnych rodziców, dla firm (remanenty i amortyzacja) i dla księgowych (przesunięcie terminów sprawozdań i CIT-8). Podniesiemy limit, żeby rodzic nie tracił ulgi na dzieci oraz 4+" - zapowiedział Soboń.

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości