Pieniądze

mBank wraca do kredytów hipotecznych i zmienia opłaty

Pieniądze

[object Object]
"Jak zrobiny taki błąd, informujemy swój bank" Rzecznik finansowy o procedurze odzywskiwania pieniędzy
wideo 2/3

Od 21 lipca mBank zmienia cennik dotyczący produktów - poinformowała instytucja w komunikacie. Bank wróci też do udzielania kredytów hipotecznych w złotych, które obecnie udzielała wyspecjalizowana instytucja.

"W lipcu przywracamy udzielanie kredytów hipotecznych, na zakup mieszkania lub domu, budowę domu czy remont. Kredyty będą udzielane w złotych polskich" - czytamy w informacji.

Jak tłumaczy Krzysztof Olszewski, rzecznik banku, jest to zmiana administracyjna.

"Pod marką mBanku nieprzerwanie udzielane były i są kredyty hipoteczne – w ostatnim czasie realizowaliśmy je za pośrednictwem mBanku Hipotecznego (wyspecjalizowany bank, emitujący listy zastawne). Obecnie ponownie dostępne są w ofercie mBanku S.A." - wyjaśnił w korespondencji z tvn24bis.pl.

Zmiana opłat

Jak informuje na swojej stronie mBank, z cennika usunięto też opłatę za zmianę kodu PIN (2 zł). Po zmianach klient może zmienić PIN w dowolny sposób, bez żadnych kosztów.

Część opłat zostanie ujednolicona, np. za wypłaty gotówki w oddziałach banków krajowych i za granicą. Opłata ta wyniesie od 21 września 10 zł. Oznacza dla klientów wypłacających gotówkę w oddziałach banków krajowych wzrost kosztów o 0,5 zł - 1 zł. Opłaty tej nie zapłaci właściciel konta Aquarius Intensive.

"Większość wprowadzonych zmian zacznie obowiązywać we wrześniu, dlatego przedstawiamy je już teraz, abyś miał czas się z nimi zapoznać" - poinformował mBank.

Autor: MS / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości