Wieczór w TVN24 Biznes i Świat: walki na wschodzie Ukrainy, neofaszysta w europarlamencie

Najnowsze

tvn24Akcja antyterrorystyczna przyspieszyła

Walki na wschodzie Ukrainy, echa wyborów do Parlamentu Europejskiego, eutanazja zgodna z prawem - to główne tematy wieczornym wydaniu TVN24 Biznes i Świat. Na naszej antenie zajmiemy się także rozwiązywaniem zawiłości prawnych, które będzie wyjaśniał Paweł Blajer.

W programie "Świat" wraz z płk Andrzejem Kruczyńskim, byłym żołnierzem GROM-u będziemy rozmawiać o specyfice sytuacji militarnej na wschodzie Ukrainy, o siłach obu stron, a także operacji antyterrorystycznej.

Echa wyborów

Gospodarz programu Bartosz Węglarczyk będzie gościł w studio także Ireneusza Bila, dyrektora fundacji Amicus Europae, z którym będzie rozmawiał o wynikach wyborów do Parlamentu Europejskiego, gdzie pierwszy raz znajdzie się neofaszysta z Niemiec. W TVN24 Biznes i Świat będziemy zastanawiać się jakie zagrożenie niesie odrodzenie neofaszyzmu w Niemczech. Szwajcarska organizacja Exit pomagająca w zgodnej z prawem eutanazji w Szwajcarii rozszerza „usługi” na pomoc w odejściu ludziom po prostu starym, którzy nie mają już siły żyć. W programie "Świat" będzie gościł prof. Paweł Łuków, bioetyk z Uniwersytetu Warszawskiego. Zapytamy go m.in. o to czy eutanazja ma szansę rozlać się także do innych państw i w jakiej skali. Początek programu "Świat" Bartosza Węglarczyka o godz. 21:00.

Blajer radzi

Kiedy bank musi poinformować nadzór bankowy o przelewie na dużą kwotę na nasze konto? Kto i czy musi zapłacić podatek, gdy pracodawca postanowi dać prezent swoim pracownikom? Na te pytania odpowie Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat. Początek programu o godz. 20:00.

Źródło: TVN24 BiS