Volkswagen wzywa do warsztatu

Najnowsze

wikipedia.orgJetta to największy przebój Volkswagena na amerykańskim rynku

Kolejny wielki producent samochodów wzywa właścicieli setek tysięcy swych pojazdów do naprawy. Tym razem problem dotknął auta niemieckiego Volkswagena, sprzedane w USA i Kanadzie. Wada jest groźna, bo istnieje niebezpieczeństwo pożaru auta - choć takiego wypadku jeszcze nie odnotowano.

Jak podano, w europejskich pojazdach problem nie występuje. Usterka dotyczy wyłącznie 2,5-litrowego silnika benzynowego, używanego do napędu modeli Golf, Jetta, Jetta Kombi oraz New Beetle. Problem dotyka wyłącznie aut pochodzących z meksykańskiej fabryki VW. Do naprawy wezwano właścicieli pojazdów wyprodukowanych tam po 2006 roku.

Przewód paliwowy został w tej jednostce napędowej tak poprowadzony, że wibracje innych elementów mogą doprowadzić do jego przetarcia - i w efekcie wycieku paliwa oraz pożaru pojazdu. - Jak dotąd nie zanotowano takiego przypadku - zapewnia jednak rzecznik VW.

Volkswagen jest kolejnym koncernem motoryzacyjnym, który w ostatnich miesiącach musiał ogłosić akcję naprawy wyprodukowanych przez siebie aut. Najgłośniejsze problemy dotyczyły japońskiej Toyoty, która musiała wezwać do naprawy ponad 16 milionów pojazdów.

Podobne problemy dotykają jednak większość producentów - od koreańskich Hyundaia, przez Nissana, po BMW, a nawet Rolls-Royce'a.

Źródło: DPA

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org